طراحی سامانه کنترل موتورهای دیزلی کاربردی در ملی حفاری

یکی از متخصصان شرکت ملی حفاری ایران موفق به طراحی سامانه کنترل موتورهای دیزلی کاربردی در صنعت نفت و حفاری با توانایی ثبت اطلاعات به‌صورت برخط (Online)  و غیر برخط (Offline) شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، یونس یوسفی، مهندس ارشد بازرسی فنی مدیریت امور مهندسی این شرکت که به عنوان پژوهشگر برتر سال ملی حفاری نیز انتخاب شده است، در این باره گفت: این تجهیز الکترونیکی و مکانیکی می‌تواند نقش اصلی در حفظ و صیانت از موتورهای گران‌قیمت دیزلی ایفا کند.

وی با بیان اینکه این طرح در نظام مشارکت کارکنان شرکت به عنوان طرح برتر شناخته شد و در مرحله اجرا قرار دارد، افزود: ارائه سوابق کارکرد و کنترل موتورها در موارد فنی و عملیاتی به‌منظور هرگونه بررسی و عیب‌یابی از جمله ویژگی‌های این تجهیز به شمار می‌آید.

وی که پیش از این برای نخستین بار در سطح دانشگاه‌های کشور موفق به طراحی و ساخت هاورکرافت با سامانه کنترل دو محوره شده بود، ۶ سال سابقه کار در شرکت ملی حفاری ایران دارد و کسب عناوین برتر در طراحی و ساخت هواپیماهای بدون سرنشین در سطح دانشگاه‌های کشور و دانشگاه صنعتی شریف از دیگر فعالیت‌های علمی و پژوهشی‌اش در سال‌های اخیر به شمار می‌رود.

کد خبر 310598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =