اکسون موبیل ۷۰۰ تن از کارکنانش را تعدیل می‌کند

شرکت اکسون موبیل اعلام کرد که ۷۰۰ تن از کارکنان خود در شهر هیوستون را کاهش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز اطلاعیه‌ای که شرکت بزرگ نفتی اکسون موبیل روز جمعه (۲۱ آذرماه) به کمیسیون نیروی کار تگزاس ارسال کرد نشان می‌دهد این شرکت بیش از ۷۰۰ تن از کارکنان خود را در منطقه هیوستون تعدیل می‌کند.

بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت ایالات متحده پیش از این گفته بود که نیروی کار جهانی خود را حدود ۱۵ درصد – یعنی حدود ۱۴ هزار شغل – کاهش خواهد داد که شامل تعدیل شدید مشاغل در ایالات متحده آمریکا نیز می‌شود.

اکسون موبیل و دیگر شرکت‌های نفتی در پی سقوط تقاضای نفت به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و آغاز بدموقع پروژه‌های جدید، هزینه‌ها را کاهش داده‌اند.

بر اساس این اطلاعیه، زمان اجرای این تعدیل نیرو دوم فوریه سال آینده میلادی (14 بهمن‌ماه) خواهد بود، تعدیل 700 تن از نیروهای اکسون موبیل بخشی از برنامه تعدیل هزار و ۹۰۰ شغلی است که انتظار می‌رود در آمریکا رخ دهد..

اکسون موبیل اعلام کرد بخش زیادی از این تعدیل نیرو در منطقه هیوستون خواهد بود که مقر بسیاری از کسب‌وکارهای نفت و گاز آمریکاست.

این شرکت آمریکایی ماه گذشته اعلام کرده بود که ارزش دارایی‌های ثبت‌شده گاز طبیعی خود را ۱۷ میلیارد دلار کاهش می‌دهد و به ۲۰ میلیارد دلار می‌رساند و هزینه پروژه‌های خود را در سال ۲۰۲۱ به کمترین رقم طی ۱۵ سال گذشته کاهش می‌دهد.

اکسون در پایان سال گذشته میلادی حدود ۸۸ هزار و ۳۰۰ نیروی کار داشت که ۱۳ هزار و ۳۰۰ نفر از آنها نیروی پیمانکاری بودند.

کد خبر 310664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =