سهم ۷۰ درصدی تولید داخل در راه‌اندازی پتروشیمی هگمتانه

مدیرعامل شرکت پتروشیمی هگمتانه از سهم ۷۰ درصدی تولید داخل در راه‌اندازی این مجموعه خبر داد و اظهار کرد: با افتتاح این شرکت برای بیش از ۲۵۰ نفر به‌صورت مستقیم و ۲ هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار شانا، ناصر شمخانی، در آیین بهره‌برداری رسمی از شرکت پتروشیمی هگمتانه از جمله طرح‌های ملی وزارت نفت که امروز (پنجشنبه، چهارم دی‌ماه) و با حضور حسن روحانی، رئیس‌جمهوری از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: پتروشیمی هگمتانه برای نخستین بار در ایران و منطقه آماده تولید پی‌وی‌سی با گرید پزشکی استاندارد است.

وی ادامه داد: کارخانه پزشکی هگمتانه با مبلغ ۳۸ میلیون یورو و با مشارکت بخش‌های خصوصی و دولتی و سهامدار خارجی با هدف تولید سالانه ۴۵ هزار تن پی‌وی‌سی به‌صورت پودر گرانول با گرید پزشکی استاندارد به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی هگمتانه تصریح کرد: با بهره‌برداری رسمی از این مجتمع برای بیش از ۲۵۰ نفر به‌صورت مستقیم و ۲ هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی می‌شود که این رقم با بهره‌برداری از فازهای توسعه‌ای در تولید محصولات پزشکی افزایش می‌یابد.

شمخانی افزود: سهم ساخت داخلی تجهیزات و ماشین‌آلات برای تولید این محصول مهم و راهبردی بیش ۷۰ درصد است و راه‌اندازی و راهبری آن با نیروهای متخصص و توانمند ایرانی بوده است.

وی تأکید کرد: بازار پلیمرهای گریدها پزشکی در سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۳ میلیارد دلار ارزش داشته و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۵، رشد ۵.۹ درصدی داشته باشد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی  یادآور شد: هم‌اکنون نیز به دلیل ساخته نشدن  پی‌وی‌سی گرید پزشکی استاندارد در داخل کشور، سازندگان تجیهزات پزشکی از طریق واردات مواد اولیه خود را تأمین می‌کنند که با با بهره‌برداری از پتروشیمی هگمتانه ایران به یکی از تأمین‌کنندگان اصلی پی‌وی‌سی با گرید پزشکی در منطقه و خاورمیانه تبدیل می‌شود که درآمد و ارزآوری بالایی هم برای کشور خواهد داشت.

شمخانی همچنین گفت: امیدواریم مشکلات تأمین خوراک این واحد طبق توافق‌های گذشته و با دستور مسئولان برطرف شود و با حذف واردات، ایجاد بازار صادراتی مورد نظرمان را تحقق ببخشیم.

کد خبر 311151

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =