گاز ۱۲ اداره دولتی پرمصرف در مشهد قطع شد

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی گفت: پایش‌های انجام‌شده در حوزه مصرف بهینه گاز طبیعی سبب صدور ۲۶۴ اخطار کتبی برای اداره‌های پرمصرف استان شده است که در پی به بی‌توجهی به اخطارهای صادره، جریان گاز ۱۲ اداره دولتی در مشهد قطع شد.

به گزارش شانا، حسن افتخاری اظهار کرد: تاکنون ۳۸۱۰ مورد پایش و اندازه‌گیری مصرف بهینه گاز طبیعی در اداره‌ها و مؤسسه‌های دولتی استان انجام شده که نتیجه آن صدور ۲۶۴ اخطار کتبی و ۱۲ مورد قطع گاز اداره‌های پرمصرف بوده است.

وی افزود: اداره‌های پرمصرف در مرحله نخست پایش، اخطار کتبی دریافت کردند و در صورت رعایت نکردن صرفه‌جویی یا رعایت دمای رفاه، جریان گاز طبیعی آنان قطع می‌شود.

>>> بیشتر بخوانید؛

وضع مصرف گاز کشور در مرحله هشدار است

بخش زیادی از قبض‌های گاز رایگان می‌شود اگر...

مصرف روزانه گاز کشور ۵۵ میلیون مترمکعب افزایش یافت

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی تصریح کرد: موضوع صرفه‌جویی مصرف بهینه گاز طبیعی در بخشنامه‌ای توسط معان اول رئیس‌جمهوری به همه اداره‌های دولتی و عمومی  ابلاغ شده و انتظار داریم مدیران و به‌ویژه مسئولان انرژی ساختمان‌های دولتی روزانه دمای فضای اداری متبوع خود را دقیق بررسی و پایش کنند.

افتخاری تأکید کرد: دمای رفاه ساختمان‌های دولتی باید ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد در فضاهای داخلی و بسته و ۱۸ درجه سانتیگراد در راهروها و فضاهای عمومی سرپوشیده باشد، مهمتر اینکه تجهیزات و سیستم‌های گرمایشی اداره‌ها و مؤسسه‌های دولتی باید یک ساعت پیش از آغاز وقت اداری روشن و یک ساعت پیش از پایان وقت اداری خاموش شوند.

وی یادآور شد: افزون بر ابلاغ این بخشنامه، هفته گذشته نیز اطلاع‌رسانی لازم از طریق دبیرخانه شورای اداری استان به همه مدیران و اعضای شورای اداری درباره لزوم رعایت موارد فوق انجام و تصریح شد که در صورت رعایت نکردن موضوع جریان گاز آنها قطع می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی تأکید کرد: در روزهای تعطیلات پایان هفته هم طرح بازدید و بررسی رعایت بخشنامه ابلاغی با جدیت و در همه شهرهای استان انجام می‌شود و در صورت مشاهده توجه نکردن به موضوع صرفه‌جویی یا رعایت دمای رفاه، به‌ویژه در صورت روشن بودن سامانه گرمایشی اداره‌ها در روزهای تعطیل جریان گاز اداره‌ها قطع و نتیجه به استانداری گزارش می‌شود.

کد خبر 311164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =