وزارت نفت شرایط را برای افزایش صادرات نفت مهیا کند

رئیس‌جمهوری گفت: دولت مصر است که روزانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت بفروشد، از این رو انتظار می‌رود وزارت نفت شرایط را برای افزایش فروش نفت مهیا کند.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، امروز (یکشنبه، هفتم دی‌ماه) در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، تصویب لایحه بودجه را علامت و نشانه‌ای پر رنگ از عزم و اراده کشور برای حل معضلات و ایجاد گشایش‌ها برای مردم و فعالان اقتصادی دانست و گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۰ حاصل مطالعات و بررسی‌های دقیق در مسیر ریل‌گذاری‌شده توسعه کشور و ارزیابی از نیاز اقشار مختلف مردم است و از این نظر بودجه سال آینده، در عین انسجام و هدفمندی، واقع‌بینانه و دقیق است.

وی افزود: سرفصل‌ها، مختصات و متغیرهای اصلی مطرح‌شده در لایحه بودجه، حاصل تجارب به‌دست آمده از مقابله و مبارزه سه‌ساله با تحریم‌ها و جنگ اقتصادی تحمیلی دشمن و با هدف خنثی‌سازی و بی‌اثر کردن آنها و در نهایت برداشتن فشارهای اقتصادی و بهبود معیشت مردم و برطرف کردن موانع تولید است.

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: دولت مصر است که روزانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه نفت بفروشد و انتظار دارد وزارت نفت شرایط را برای افزایش صادرات مهیا کند، از این رو ما باید از همه امکانات داخلی و بین‌المللی برای رسیدن به این هدف که حق جمهوری اسلامی ایران برای به‌دست آوردن بازار است، استفاده کنیم.

کد خبر 311276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =