تأمین خوراک طرح‌های پایین‌دستی پلی‌پروپیلن در ایلام تضمین شده است

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از بهره‌برداری کارخانه پلی‌پروپیلن پتروشیمی ایلام تا سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: این شرکت برای تأمین خوراک صنایع تکمیلی و پایین‌دستی پلی‌پروپیلن به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تضمین می‌دهد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، جعفر ربیعی در نشست با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان ایلام با اشاره به افتتاح حدود ۸۶۶ میلیون یورو پروژه پتروشیمی در استان ایلام، گفت: یکی از مهم‌ترین سیاست‌های شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در استان محروم ایلام، توسعه زنجیره‌های ارزش با هدف اشتغال بیشتر فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و مردم بومی استان در صنعت پتروشیمی است.

وی با اشاره به پیشرفت ۵۰ درصدی ساخت واحد پلی‌پروپیلن پتروشیمی ایلام، خواستار پیگیری و مطالبه رسانه‌ها و مردم استان ایلام برای تکمیل زنجیره‌های ارزش شد و افزود: به‌طور قطع صنعت پتروشیمی نمی‌تواند برای همه جوانان بیکار کشور شغل ایجاد کند، اما با توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی و تکمیل زنجیره‌های ارزش می‌توان در کنار اشتغال جمعیت قابل توجهی از جوانان بیکار و جویای کار، محصولات جدید و متنوعی را با هدف بی‌نیازی کشور از واردات تولید و عرضه کرد.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس، خواستار مشارکت بیشتر سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در طرح‌های تکمیل زنجیره پتروشیمی ایلام شد و ادامه داد: مسئولیت صنایع پتروشیمی خلیج فارس تنها ساخت و توسعه صنایع بالادستی و میان‌دستی با هدف تامین خوراک صنایع تکمیلی و پایین‌دستی است و با تولید محصولات میانی، فعالان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی باید از این فرصت برای ساخت کارخانه‌های جدید با هدف تکمیل زنجیره‌ها و تولید محصولات نهایی و کالاهای اساسی مردم استفاده کنند.

ربیعی، زمان‌بندی بهره‌برداری از کارخانه پلی‌پروپیلن پتروشیمی ایلام را نیمه نخست سال ۱۴۰۱ عنوان کرد و گفت: با ساخت و بهره‌برداری از این واحد، زمینه ارزش‌سازی در ایلام فراهم می‌شود و باید اداره صمت استان از امروز برای فراخوان و جذب سرمایه‌گذاران خصوصی پایین‌دستی پلی‌پروپیلن اقدام کند.

نایب‌رئیس هیئت مدیره هلدینگ خلیج فارس با تأکید بر اینکه این هلدینگ به سرمایه‌گذاران برای تأمین پایدار و مطمئن خوراک اطمینان می‌دهد، بیان کرد: با تکمیل زنجیره پلی‌پروپیلن می‌توان صدها محصول و کالای اساسی در ایلام تولید و حتی بخش قابل توجهی از آن را به بازارهای منطقه‌ای و کشورهای همسایه صادر کرد.

وی مسئولیت مهم رسانه‌ها را امیدآفرینی در جامعه دانست و با اعلام اینکه رسانه‌ها باید سرچشمه امید برای مردم باشند، گفت: باید در کنار نقدهای منصفانه و سازنده، برای امیدآفرینی در جامعه هم تلاش کنیم.

کد خبر 311297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =