تصمیم‌های اوپک و اوپک‌پلاس وارد فاز اجرایی شد

تصمیم‌های اوپک در یکصد و هشتادمین نشست و تصمیم‌های اوپک پلاس در دوازدهمین نشست، از امروز (اول ژانویه ۲۰۲۱) وارد فاز اجرایی شد.

به گزارش شانا، ۲۳ کشور عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در دوازدهمین نشست وزیران نفت و انرژی ائتلاف اوپک پلاس که ۱۳ آذرماه از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، بر سر افزایش تولید روزانه ۵۰۰ هزار بشکه‌ای برای ژانویه سال ۲۰۲۱ به اجماع رسیدند و تصمیم گرفتند برای تعیین مقدار تسهیل کاهش تولید (افزایش تولید) ماهانه بر اساس شرایط بازارهای جهانی نفت نشست برگزار کنند.

کاهش تولید روزانه تولیدکنندگان عضو ائتلاف اوپک پلاس از رقم ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز با افزایش روزانه ۵۰۰ هزار بشکه‌ای، در ژانویه ۲۰۲۱ به ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز می‌رسد و تا زمانی که مجموع تسهیل کاهش تولید (افزایش تولید) به روزانه ٢ میلیون بشکه برسد، ادامه خواهد داشت.

همچنین با آغاز سال ۲۰۲۱ و بر اساس تصمیم یکصدوهشتادمین نشست اوپک، جیامانچینو آزودو، وزیر معدن و نفت آنگولا به مدت یک‌سال ریاست دوره‌ای نشست‌های اوپک را به‌عهده خواهد داشت و وزیر نفت کنگو نیز در دوره زمانی یادشده، رئیس علی‌البدل دوره‌ای اوپک خواهد بود.

امیرحسین زمانی‌نیا، نماینده ایران در هیئت‌عامل اوپک هم براساس تصمیم اوپک، ریاست هیئت‌عامل این سازمان در سال ۲۰۲۱ میلادی را عهده‌دار خواهد بود.

۲۳ عضو اوپک پلاس چهارم ژانویه (۱۵ دی‌ماه) برای بررسی سیاست‌های نفتی گرد هم می‌آیند.

کد خبر 311456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =