ایران به جمع دارندگان فناوری بوسنج گاز طبیعی پیوست

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی گفت: سومین نمونه دستگاه بوسنج گاز طبیعی جهان ازسوی یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی به مرحله ساخت رسید.

 به گزارش شانا، حسن افتخاری در این باره اظهار کرد: ایران سومین کشوری در جهان است که موفق به تولید و ساخت این دستگاه با ظرفیت‌های بیشتر نسبت به نمونه‌های خارجی آن شده است.

وی با بیان اینکه دستگاه بوسنج گاز طبیعی ایرانی مطابق استاندارد جهانی ASTM D6273 ساخته شده است، افزود: وجود دستیار هوشمند اندازه‌گیری با قابلیت کمک به اپراتور، کالیبراسیون دیجیتال، عدم نیاز به تصحیح نتایج، قابلیت ثبت و ارسال نتایج، گیرنده جی‌پی‌اس، عدم نیاز به تصحیح ارتفاع محل اندازه‌گیری و اتصال به دستگاه‌های همراه مانند تبلت و موبایل از ویژگی‌های این دستگاه است.

مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، گفت: قیمت نمونه تولیدشده دستگاه داخلی بوسنج گاز طبیعی در خراسان رضوی حدود ۶۰ درصد نمونه خارجی آن است و تجاری‌سازی و تولید انبوه این دستگاه، ایران را از واردات نمونه خارجی آن به‌صورت کامل بی‌نیاز خواهد کرد.

افتخاری تصریح کرد: پروژه ساخت این دستگاه با حمایت شرکت گاز استان خراسان رضوی و همکاری یک تیم دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خراسان در سه مرحله در حال انجام است و به امید خدا در مرحله نهایی به تولید نخستین نمونه دستگاه بوسنج هوشمند گاز طبیعی جهان می‌رسیم.

کد خبر 311472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =