انتقال نفت قزاقستان به‌دلیل سرمای هوا مختل شد

انتقال نفت قزاقستان از طریق روسیه به‌دلیل سرمای هوا مختل شد.

به گزارش خبرگزاری پلتس از مسکو، اپراتور خط لوله روسی ترنسنفت امروز (دوشنبه، ۲۲ دی‌ماه) اعلام کرد که انتقال نفت قزاقستان از طریق روسیه به دلیل قطع برق ناشی از سرمای هوا مختل شده است.

این اپراتور گفت: به دلیل یخبندان‌های شدید در شمال قزاقستان، برق دو منطقه از جمله یک ایستگاه پمپاژ نفت که نفت شبکه ترنسنفت را تأمین می‌کند، قطع شده است. پمپاژ نفت از قزاقستان از ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه و تا زمان ترمیم خطوط برق متوقف شده است.

قطع برق بر انتقال محموله‌های خط لوله آتیرائو - سامارا تأثیر گذاشته است.

سخنگوی ترنسنفت افزود: کار تعمیر بیشتر از سه روز طول نمی‌کشد و ترنسنفت قصد ندارد این نفت را از طریق محل بارگیری جایگزین هدایت کند. این شرکت همچنین نفت خام قزاقستان را از منطقه آکتوبه در قزاقستان به منطقه صلوات از طریق باشکورتستان روسیه منتقل می‌کند.

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط واحد دیسپچینگ مرکزی وزارت انرژی روسیه در ۱۳ دی‌ماه، انتقال نفت قزاقستان از طریق ترنسنفت در سال ۲۰۲۰ به‌طور متوسط ​​۳۲۹ هزار و ۹۹۸ هزار بشکه در روز بود که در مقایسه با سال گذشته یک درصد افزایش داشت.

بیشتر این نفت به بندر اوست - لوگا در بخش بالتیک روسیه ارسال و بخشی از آن از طریق خط لوله دروژبا به بلاروس و بیشتر آن به اروپا منتقل می‌شود.

ترنسنفت همچنین انتظار دارد تا پایان ماه ژانویه اختلال‌های ناشی از پمپاژ نفت در شبکه خود را که ناشی از سرمای هوا در سیبری است جبران کند.

کد خبر 311949

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =