پایداری تولید در سایه سلامت تجهیزات محقق می‌شود

رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام با بیان اینکه پایداری تولید در سایه سلامت تجهیزات و ابزارآلات محقق می‌شود، گفت: این واحد فنی با استفاده از علم روزآمد، دانش و تخصص و سلامت تجهیزات، پایداری تولید را تضمین می‌کند.

به گزارش شانا، بهزاد پرچم‌پور گفت: بازرسی فنی این واحد صنعتی برای اطمینان از صحت عملکرد تجهیزات همسو با تولید پایدار با استفاده از نیروهای متخصص داخلی اقدام‌های قابل توجهی انجام داده که خروجی آن در تولید این شرکت، نمود عینی یافته است.

وی با بیان اینکه در ۹ ماهه امسال بازرسی، صدور دستورعمل تعمیراتی و صدور گواهینامه برای ۴۳ تجهیز ثابت انجام شده، تصریح کرد: بازرسی و صدور گواهینامه برای ۱۲۲ تجهیز بالابری و کمک بالابری به‌منظور جلوگیری از نصب تجهیزات غیراستاندارد انجام شده است.

رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: بازرسی تست و کالیبراسیون ۷۱ شیر اطمینان و صدور گواهینامه آنها، ۳۹۸ بازرسی از تجهیزات برقی و ابزار دقیقی شامل ترانس و سرکابل‌های قدرت،کیت‌های عایقی، ترموول‌ها،سوییچ‌ها، تابلوهای کنترلی و UPSها از دیگر اقدام‌های بازرسی فنی در طول ۹ ماه گذشته بوده است.

پرچم‌پور به صدور دستورعمل جوشکاری برای یک هزار و ۹۴۲  اینچ جوش و نظارت بر صحت انجام آن اشاره و اظهار کرد: بیش از یک هزار و ۲۸۶ اینچ رادیوگرافی از جوش‌ها برای اطمینان از سالم بودن آنها با نظر بازرسان فنی انجام شده است.

وی افزود: انجام بیش از 3 هزار و ۵۰۰ نقطه ضخامت‌سنجی از لوله‌ها و تجهیزات برای اطمینان از مناسب بودن ضخامت آنها، انجام آزمون‌های غیرمخرب برای شناسایی عیوب همچون ۵۲ متر مربع آزمون فراصوتی و آزمون نشت میدان مغناطیسی از دیگر اقدام‌ها برای تولید پایدار بوده است.

رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام گفت: تهیه و امضای چهار پیمان در زمینه خدمات کلی بازرسی فنی، انجام آزمون نشت شار مغناطیسی، پایش خوردگی خطوط لوله و صلاحیت ادامه سرویس (FFS)، صدور دستورعمل رنگ‌آمیزی برای ۲۰۰ متر مربع و نظارت بر صحت انجام آن و تعویض ۱۷ کوپن خوردگی و ۱۰۸ بازرسی از سیستم‌های حفاظت کاتدی برای اطمینان از صحت عملکرد آنها، از دیگر اقدام‌های انجام‌شده است.

پرچم‌پور یادآور شد: در مجموع در همه حیطه‌های بازرسی فنی ۱۰۸ دستورعمل تعمیراتی صادر شده است.

کد خبر 312083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =