۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
  • کد خبر: 312401
توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی وضع مطلوبی دارد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به وضع مطلوب توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی اشاره کرد و گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها، نخستین ردیف عملیاتی آن اوایل سال آینده عملیاتی می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، محمد مشکین‌فام امروز (جمعه، سوم بهمن‌ماه) در حاشیه بازدید از نخستین روز برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه نفت، گاز پالایش و پتروشیمی گفت: تمام ۱۳ پالایشگاه بخش خشکی به سرانجام رسیده‌اند و فقط پالایشگاه فاز ۱۴ باقیمانده است که بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، تولید اولیه از این پالایشگاه در اوایل سال آینده انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه همه فعالیت‌ها و اقدام‌های مرحله نخست توسعه پارس جنوبی تا اواسط سال ۱۴۰۰ به جمع‌بندی می‌رسد، عنوان کرد: مطالعات مهندسی در بحث فشارافزایی فازها نیز در حال اجراست و همانطور که وزیر نفت اشاره کرد، قرار است به منظور ساخت ۲ تجهیز توربوکمپرسور ۱۶ مگاواتی قراردادی برای فشارافزایی در پارس جنوبی به امضا برسانیم و به‌زودی بر همین اساس همزمان با فعالیت‌های مهندسی در حال اجرا، مباحث تقویت فشار را پیگیری کنیم.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس درباره توسعه پایانه نفتی جاسک افزود: فاز زودهنگام این طرح تا اواخر سال آینده (نخستین ردیف) عملیاتی می‌شود.

کد خبر 312401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =