نمایشگاه نفت و حرکت شرکت‌های ایرانی در مسیر خوداتکایی

نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران در آوردگاه بیست‌وپنجم، در حالی به پایان رسید که جلوه‌ای از حرکت رو به جلو و منطقی شرکت‌های ایرانی در مسیرخوداتکایی صنعت نفت را به زیبایی نمود بخشید.

حضور افزون بر ۵۰۰ شرکت ایرانی دانش‌بنیان یا فعال در حوزه‌ ساخت، تأمین و ارائه خدمات فنی و مهندسی که بسیاری از آنها در زمینه ساخت و تأمین کالا و خدمات‌دهی در مسیر تولید با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب همکاری نزدیک داشته و دارند، موجبات تعامل سازنده‌تر و شناخت ظرفیت‌های جوانان متخصص کشور عزیزمان را فراهم آورد تا در ادامه مسیر، همچون گذشته، به سرمایه‌های انسانی بومی اتکا کنیم و شعار «جهش تولید» و به تبع آن «نفت ملی، کالا و خدمات ایرانی» را محقق سازیم.
 
افزایش قابل توجه سهم کالا و مواد ساخت داخل در تولید ایمن و پایدار در سایه همکاری با استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و سازندگان ایرانی را می‌توان به عنوان غرورآفرین‌ترین دستاورد صنعت نفت در چند سال اخیر برشمرد.
 
بی‌شک این مهم میسر نمی‌شد جز با باور به توان و دانش داخلی و حمایت‌های مستمر صنعت نفت از شرکت‌هایی که برای اعتلای صنعت عظیم نفت ایران تلاش می‌کنند. بومی‌سازی افزون بر ۱۵ هزار قلم کالای ویژه صنعت نفت در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب را می‌توان نقطه عطف همکاری این شرکت با بخش خصوصی داخلی دانست که در راستای عمل به رویکرد وزارت نفت نسبت به تأمین کالای مورد نیاز از منابع داخلی به انجام رسید.
 
 امضای توافقنامه‌های مهم میان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از یک‌سو و پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه صنعتی شریف از سوی دیگر که در خلال برگزاری نمایشگاه بیست‌وپنجم صورت گرفت نیز با هدف گسترش و توسعه سطح همکاری‌های دانش‌بنیان و فناورانه صنعت نفت با نهادهای تراز اول پژوهشی و علمی کشور بود که دستاوردهای آینده آن را درخشان ارزیابی می‌کنم.
 
اینجانب ضمن تقدیم مراتب تقدیر و تشکر به همه دست‌اندرکاران برگزاری بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که با برنامه‌ریزی مناسب، شرایط لازم برای استقبال و ارتقای متخصصان صنعت نفت کشور را فراهم آورده بودند، کسب موفقیت‌های روزافزون و ثبت دستاوردهای بزرگ علمی، فنی و عملیاتی توسط فرزندان این مرز و بوم به‌ویژه کارکنان صنعت نفت و شرکت‌های فعال در این حوزه را از درگاه احدیت مسئلت دارم.

احمد محمدی

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب

کد خبر 312674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =