۵۳ درصد کاتالیست‌های مورد نیاز پتروشیمی بندرامام داخلی‌سازی شد

نزدیک به ۵۳ درصد کاتالیست‌های مورد استفاده واحدهای تولیدی پتروشیمی بندرامام تاکنون به‌دست کارشناسان و متخصصان این شرکت بومی‌سازی شده است.

به گزارش شانا به نقل از پتروشیمی بندرامام، کمیته ساخت داخل با ساختار و راهبردی نو همسو با اهداف کلان سازمان در سال ۱۳۹۷ در این شرکت شکل گرفت. این کمیته با راهبرد و نقشه راه مشخص و تدوین‌شده همچون توسعه روابط با شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های معتبر داخلی، توسعه سیستم‌های ایجاد رقابت سالم، توسعه حق مالکیت معنوی، توسعه روابط با شرکت‌های منطقه به‌منظور دستیابی به اهداف مشترک، توسعه روابط بلندمدت و سودآور با سازندگان معتبر داخل کشور، تقویت و توسعه زیرساخت‌های مرتبط با فرآیند ساخت داخل در محیط داخلی شرکت، توسعه روابط با صنایع بزرگ داخلی با هدف تقویت ایده‌های نوآورانه در بخش‌های ساخت قطعات یدکی، کاتالیست‌ها و کمیکال‌ها فعالیت می‌کند.

فعالیت کمیته ساخت داخل سبب شناسایی ۴۱ هزار و ۲۶۳ قطعه در پتروشیمی بندرامام شد که ظرفیت ساخت داخل را دارند و کمیته ساخت داخل این شرکت بیش از ۱۰ هزار قطعه را داخلی‌سازی کرده است.

در فرآیند واحدهای تولیدی پتروشیمی بندرامام ۱۸۷ کاتالیست کاربرد و استفاده دارند که کمیته ساخت داخل شرکت با فعالیت گسترده در بخش بومی‌سازی کاتالیست‌های پلیمری و غیرپلیمری، توانسته تاکنون با مشارکت و همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان داخل کشور ۹۹ کاتالیست و کمیکال واحدهای تولیدی شرکت را داخلی‌سازی کند.

با این اقدام‌ها، نزدیک به ۵۳ درصد از کاتالیست‌های مورد استفاده واحدهای تولیدی پتروشیمی بندرامام تاکنون به‌دست کارشناسان و متخصصان شرکت بومی‌سازی شده است.

شایان‌ذکر است که با راهبرد ابلاغی ازسوی مدیرعامل پتروشیمی بندرامام به کمیته ساخت داخل، چشم‌انداز این کمیته تأمین و بومی‌سازی ۷۰ درصد از مواد شیمیایی و کاتالیست‌ها و داخلی‌سازی ۴۰ درصد قطعات یدکی مورد نیاز شرکت تا سال ۱۴۰۳ است.

کد خبر 312688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =