با پول نقد وارد جایگاه‌های سوخت نشوید

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا بانک مرکزی دستورعمل‌های مختلفی مبنی بر دریافت نکردن پول نقد صادر کرده که به جایگاه‌های عرضه هم ابلاغ شده و تقاضای ما از مردم این است که از کارت‌های بانکی خود برای پرداخت هزینه سوخت استفاده کنند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، فاطمه کاهی با بیان اینکه دریافت پول نقد از مشتریان در جایگاه‌های عرضه سوخت ممنوع نیست اما به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی بهتر است از پول نقد استفاده نشود، اظهار کرد: جایگاه‌های عرضه سوخت در یک سال گذشته با مردم همکاری کردند.

وی با تاکید بر اینکه جایگاه‌های سوخت به دلیل تماس افراد مختلف با نازل و پول نقد یکی از مراکز پر خطر شناخته شده است، گفت: به همه جایگاه‌ها ابلاغ کرده‌ایم که جایگاه‌ها را به اقلام بهداشتی تجهیز کنند اما تامین این اقلام به‌عهده شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیست.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه جایگاه‌های عرضه سوخت مایع باید پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت را اجرا کنند، اظهار کرد: جایگاهداران موظف هستند که جایگاه‌ها را ضد عفونی کنند و این موضوع در حیطه وظایف خود جایگاه‌هاست و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی روی این موضوع نظارت می‌کند.

کاهی با بیان اینکه همچنین به همه جایگاه‌ها ابلاغ شده است که اپراتورها باید فرآیند سوخت‌گیری را انجام دهند اما اگر مالک خودرو ترجیح دهد که خودش سوخت‌گیری کند، با حفظ و رعایت بهداشتی این موضوع ممانعتی ندارد، اظهار کرد: توصیه ما این است که افراد به‌طور حتم نکات بهداشتی را رعایت کنند و حداقل هنگام سوختگیری دستکش یکبار مصرف به همراه داشته باشند تا از این طریق بتوان از شیوع این ویروس جلوگیری کرد.

کد خبر 312919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =