۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳
  • کد خبر: 313009
دکل ۹۳ فتح در میدان نفتی سیاهمکان مستقر شد

دستگاه حفاری سنگین خشکی ۹۳ فتح شرکت ملی حفاری ایران در موقعیت میدان نفتی سیاهمکان در گستره عملیاتی مناطق نفت‌خیز جنوب در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران مستقر شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، احمد تمدن، سرپرست معاونت عملیات حفاری این شرکت افزود: کارکنان عملیاتی این دستگاه و تیم‌های تخصصی اعزامی ترابری سنگین شرکت هم‌اکنون در حال آماده‌سازی مراحل نصب و برپایی دستگاه بر روی موقعیت هستند.

وی گفت: شرکت ملی حفاری ایران در چارچوب قرارداد همکاری با شرکت گسترش انرژی پاسارگاد به عنوان مجری طرح توسعه میدان نفتی سیاهمکان، چهار حلقه چاه توسعه‌ای در این میدان حفاری می‌کند که نخستین حلقه از این چاه‌ها با کاربست دستگاه حفاری ۹۳ فتح حفاری می‌شود.

تمدن با بیان اینکه دستگاه حفاری ۹۳ فتح از دستگاه‌های روزآمد تحت سرپرستی مدیریت عملیات حفاری–۳ خشکی شرکت ملی حفاری با توان ۲ هزار اسب بخار و مجهز به سیستم گرداننده فوقانی (تاپ درایو)، ۵ دستگاه ژنراتور برق و ۳ دستگاه پمپ سیال  است، ادامه داد: بر اساس اعلام شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان کارفرمای طرح توسعه ۲۸ مخزن، حفاری چاه‌ها در میدان سیاهمکان در لایه بنگستان و تا عمق بیش از پنج هزار متر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ملی حفاری در حال آماده‌سازی دومین دستگاه حفاری برای انتقال به این منطقه است، افزود: در ارتباط با اجرای پروژه تعامل و همکاری مطلوبی با شرکت گسترش انرژی پاسارگاد وجود دارد و تلاش براین است پروژه در دو بخش سطح‌الارضی و تحت‌الارضی به موقع اجرا شود.

کد خبر 313009

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =