۸ گرید جدید به سبد محصولات پتروشیمی خوزستان اضافه شد

مدیرعامل پتروشیمی خوزستان از تولید هشت گرید جدید از ابتدای سال ۹۸ تاکنون در این شرکت خبر داد و گفت: ۴۵ درصد درآمد این شرکت از محل فروش این محصولات جدید به‌دست آمده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، رضا صالح‌احمدی در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست با بیان این مطلب اظهار کرد: ۶۰ درصد محصولات عرضه شده پتروشیمی خوزستان در بورس کالا در سال ۹۹ مربوط به محصولاتی توسعه یافته و یا گرید جدید است.

وی با اشاره به اینکه پلی‌کربنات موجود در صنعت کلید و پریز تا پیش از این از آلمان و کره جنوبی وارد می‌شد که هم‌اکنون با داخلی‌سازی صورت گرفته بیشتر نیاز این گروه از پتروشیمی خوزستان تأمین می‌شود، تصریح کرد: همچنین ۶۰ درصد مصرف پلی‌کربنات صنعت خودرو در بخش چراغ نیز از پتروشیمی خوزستان تأمین می‌شود.

مدیرعامل پتروشیمی خوزستان از همکاری پتروشیمی خوزستان با یکی از شرکت‌های وابسته به هلال‌احمر برای ساخت فیلتر دیالیز خبر داد و گفت: بسیاری از آزمایش‌های مربوط به این بخش انجام شده و تأییدیه آن را گرفته‌ایم، امیدوارم تا یک‌ماه آینده بقیه تأییدیه تست‌های مربوط به این بخش را هم دریافت کرده و پلی‌کربناتی که تولید می‌کنیم در اختیار سازندگان لوازم پزشکی قرار دهیم.

صالح‌احمدی با اشاره به همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان افزود: طی جلسه‌هایی که با همکاری نهاد ریاست جمهوری با تعدادی از شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار کرده‌ایم بنا داریم محصول جدیدی با همکاری این شرکت‌ها از رزین‌اپوکسی بسازیم.

وی ادامه داد: امیدوارم تا ۱۵ روز آینده با پیشنهادهایی که از شرکت‌های دانش‌بنیان و پژوهشی برای توسعه محصولات جدید دریافت می‌کنیم، بتوانیم برای تولید گریدهای جدید برنامه‌ریزی و آنها را به سبد محصولاتمان اضافه کنیم.

مدیرعامل پتروشیمی خوزستان مأموریت اصلی این پتروشیمی را تأمین نیاز بازارهای داخلی عنوان کرد و گفت: چنانچه تولید ما بیشتر از تقاضای موجود در بازار باشد آنها را صادر خواهیم کرد. هم‌اکنون نیز با مازاد تولید مواجه‌ایم و از بهمن‌ماه در حال بازاریابی برای صادرات محصولاتمان هستیم.

چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست با شعار «کسب‌وکار جهانی» یکشنبه، ۱۹ بهمن‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد و امروز (۲۲ بهمن‌ماه) به کار خود پایان می‌دهد.

کد خبر 313464

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =