نشست‌های دوطرفه با صربستان در آینده نزدیک برگزار می‌شود

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به برنامه تنوع‌بخشی بازارهای صادراتی محصولات پتروشیمی اشاره کرد و گفت: نشست‌های دوطرفه با صربستان در آینده نزدیک بررسی و برگزار می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، بهزاد محمدی امروز (۲۲ بهمن‌ماه) پس از دیدار با دراگان تودوروویچ، سفیر صربستان در ایران با بیان اینکه شرکت ملی صنایع پتروشیمی تنوع‌بخشی بازار فروش محصولات پتروشیمی به‌ویژه محصولات پلیمری را به کشورهای اروپایی در دستور کار قرار داده و در تلاش است مقاصد صادراتی را افزایش دهد، تصریح کرد: صربستان یکی از مقاصد صادراتی مورد نظر برای محصولات پلیمری ایران است. این موضوع با برگزاری نشست‌های دوطرفه در آینده نزدیک بررسی و نهایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه وضع کنونی و برنامه‌های توسعه‌ای صنعت پتروشیمی ایران برای سفیر صربستان در ایران تشریح شد که مورد توجه قرار گرفت، تصریح کرد: برنامه افزایش تولید محصولات پلیمری ایران از ۹ میلیون تن کنونی به ۲۱ میلیون تن در سال ۱۴۰۵ برای این کشور بسیار جذاب بود.

معاون وزیر نفت گفت: ایران می‌تواند با تحقق برنامه افزایش تولید محصولات پلیمری در حجم و تنوع محصولات، در بازارهای آتی اروپا فعالیت بیشتری داشته باشد.

آمادگی صربستان برای گسترش همکاری با ایران

دراگان تودوروویچ، سفیر صربستان در ایران نیز پس از این دیدار با بیان اینکه ایران یک کشور قدرتمند در زمینه صنعت پتروشیمی است، گفت: این نمایشگاه نشان می‌دهد که روند توسعه صنعت پتروشیمی ایران همچنان تداوم دارد.

وی مذاکره با معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی را مفید و سازنده عنوان اظهار کرد: امروز در جریان آخرین وضع صنعت پتروشیمی ایران قرار گرفتم و علاقه‌مند گسترش همکاری‌ها در این حوزه با ایران هستیم.

چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست با شعار «کسب‌وکار جهانی» یکشنبه، ۱۹ بهمن‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد و امروز (۲۲ بهمن‌ماه) به کار خود پایان می‌دهد.

کد خبر 313471

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =