اجرای بیش از ۷۰۰ پروژه مسئولیت اجتماعی در سال ۱۴۰۰ ابلاغ شد

مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران از تصویب و ابلاغ اجرای بیش از ۷۰۰ پروژه مسئولیت اجتماعی در هیئت مدیره این شرکت خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، بابک دارابی با اشاره به برنامه‌های تدوین‌شده در حوزه عمل به مسئولیت‌های اجتماعی، اظهار کرد: بر اساس برنامه از سال ۹۲ تا ۹۹، ۲۰۸۲ پروژه با اعتبار ۳۸۰۰ میلیارد تومان و با سرفصل‌های آموزشی، ورزشی، بهداشتی، راه، آب‌رسانی، برق‌رسانی، هادی روستایی و خدماتی با نگرش مثبت به مناطق نفت‌خیز و جامعه پیرامونی تعریف شد.

وی افزود: امسال نیز اجرای ۳۰۰ پروژه برنامه‌ریزی شده بود که تاکنون موفق شدیم ۳۲۴ پروژه را با اعتباری حدود ۲ هزار میلیارد ریال تکمیل کنیم و به بهره‌برداری برسانیم.

به گفته مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران، ۳۲۴ پروژه تکمیل‌شده شامل ۲۶ پروژه آموزشی، ۵۲ پروژه ورزشی، ۱۳۳ پروژه بهداشتی و درمانی، ۶ پروژه راه مواصلاتی روستایی، ۶ پروژه آبرسانی، ۹۷ طرح هادی روستایی و ۴ طرح خدماتی بوده است.

دارابی ادامه داد: ابتدای امسال برنامه مدونی تنظیم شد تا بتوانیم افزون بر این پروژه‌ها، براساس نیازمندی‌های دیده‌شده، پروژه‌هایی تازه در مناطق نفت و گازخیز تعریف شود که با هماهنگی‌های انجام‌شده با دستگاه‌های بهره‌بردار، اجرای حدود ۷۰۰ پروژه از سوی هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران مصوب و ابلاغ شد؛ از این رو سال آینده شاهد اجرایی شدن این پروژه‌ها با هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط خواهیم بود.

وی با بیان اینکه پروژه‌های تعریف‌شده برای اجرا در سال آینده می‌تواند نقش مؤثری در افزایش سرانه بهداشتی، خدماتی، ورزشی و طرح‌های هادی روستایی در مناطق نفت و گازخیز داشته باشند، تصریح کرد: همچنین اجرای پروژه‌های مسئولیت‌های اجتماعی از محل ۴ درصد طرح‌های EPD و EPC  - که مورد تأکید وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران است - از مواردی است که از سوی مدیریت کمک به عمران پیگیری می‌شود و آمادگی کامل برای اجرای آنها وجود دارد.

به گفته مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز شرکت ملی نفت ایران، قرار است ظرف ۲۰ روز آینده، ریز پروژه‌های آنها که قرار است از محل ۴ درصد طرح‌های نگهداشت و افزایش توان تولید نفت اجرایی شود، اعلام شود تا بتوانیم نسبت به ابلاغ و اجرایی شدن این پروژه‌ها و تکمیل آنها در یک بازه زمانی بسیار کوتاه، اقدام‌های لازم را انجام دهیم.

دارابی اظهار امیدواری کرد که مدیریت نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت‌خیز، بتواند سال آینده با برنامه‌ریزی دقیق‌تر، جامع‌تر و کامل‌تر در خدمت مردم مناطق نفت‌خیز و محروم باشد.

کد خبر 313480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =