محموله نفتکش توقیف شده ازسوی آمریکا متعلق به ایران نبود

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره فروش محموله سوخت نفتکش توقیف شده ازسوی آمریکا گفت: ایران محموله ارسالی را فروخته بود و آمریکا نفت کشور دیگری را گرفته، این راهزنی آمریکا در آب‌های بین‌المللی بود که برای این کشور سبب شرمساری است.

به گزارش شانا، سعید خطیب‌زاده، امروز (دوشنبه، ۲۷ بهمن‌ماه) در نشست خبری با بیان اینکه اگر طرف‌های مقابل در برجام به تعهدهای خود تا هفته نخست اسفندماه عمل نکنند، دولت موظف به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است، گفت: این اقدام به معنای توقف نظارت‌های فراپادمانی است و به معنای پایان  نظارت‌ها نیست، در واقع ایران عضو پادمان و ان‌پی‌تی است، اما پروتکل‌ الحاقی متوقف می‌شود.  

وی افزود: اکنون که با شما صحبت می‌کنم، دولت آمریکا درباره تحریم‌ها تفاوتی با دوران ترامپ نکرده است و این می‌تواند سبب شرم افرادی باشد که کارزار انتخاباتی خود را مبنی بر فاصله گرفتن از ترامپ پایه گذاشته بودند، اگر دیپلماسی اصلاح مسیر غلط باشد، ایران مطابق آنچه گفته، پاسخ مناسب را به این اصلاح سیاست‌ها خواهد داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره فروش محموله توقیف شده از سوی آمریکا تصریح کرد: محموله‌های ارسالی فروخته شده و آمریکا محموله کشوری دیگر را گرفته بود، این راهزنی آمریکا در آب‌های بین‌المللی بود که برای این کشور سبب شرمساری است.

خطیب‌زاده عنوان کرد: آنچه درباره یک نفتکش دیگر گفته می‌شود، این محموله برای دولت ایران نیست، بلکه برای بخش‌ خصوصی بوده که این هم راهزنی است. این اتفاق در دولت بایدن است که قرار بود مسیر غلط گذشته را جبران کند. باید راهی اندیشید که هر شخصی به هر دلیلی نتواند راهزنی انجام دهد.

سامان گودرزی

کد خبر 313606

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =