روسیه کمتر از سهمیه‌اش در اوپک پلاس نفت تولید می‌کند

سرمای شدید هوا تولید نفت روسیه را به کمتر از سهمیه‌ تولیدش در توافق کاهش تولید اوپک پلاس رسانده است.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، افزایش تولید نفت روسیه که انتظار می‌رفت از ماه فوریه آغاز شود هنوز محقق نشده است، زیرا بعضی از میدان‌های نفتی این کشور مجبور شده‌اند تولید نفت خود را به‌دلیل سرمای غیرعادی هوا محدود کنند.

دو منبع اعلام کردند که روسیه - عضو ائتلاف سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک و متحدانش (اوپک پلاس) - از یکم تا پانزدهم ماه فوریه روزانه یک میلیون و ۳۸۰ هزار تن نفت خام و میعانات گازی تولید کرده که معادل ۱۰ میلیون و ۱۱۵ هزار بشکه در روز و حدود ۴۴ هزار بشکه کمتر از سطح تولید این کشور در ماه ژانویه است.

روسیه یکی از دو کشوری است که بر اساس توافق اخیر اوپک پلاس سهمیه تولید نفتش در ماه فوریه افزایش یافته است. در حالی سهمیه تولید نفت روسیه و قزاقستان ۶۵ هزار بشکه در روز افزایش یافته که سایر اعضای این ائتلاف تولید خود را ثابت نگه داشته‌اند و عربستان تولیدش را به‌طور داوطلبانه کاهش داده است.

اگر تولید میعانات گازی روسیه در هفته‌های نخست ماه فوریه به اندازه ماه ژانویه بود، تولید نفت خام این کشور به حدود ۹ میلیون و ۱۷۵ هزار بشکه یعنی ۸ هزار بشکه در روز کمتر از سهمیه این کشور در توافق اوپک پلاس می‌رسید.

این نخستین باری است که روسیه کمتر از سهمیه خود در توافق کاهش عرضه اوپک پلاس نفت تولید می‌کند.

بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، سطح پایبندی روسیه به این توافق از ماه مه ۲۰۲۰ به‌طور میانگین ۹۵ درصد بوده است.

کد خبر 313747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =