طرح اسیدکلریدریک تولیدی پالایشگاه بندرعباس محصول برتر ایرانی شد

طرح تولید اسیدکلریدریک گازی شرکت پالایش نفت بندرعباس در پنجمین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی با دریافت لوح زرین این جشنواره به‌عنوان محصول برتر ایرانی در سال ۱۳۹۹ معرفی شد.

به گزارش شانا به نقل از پالایشگاه بندرعباس، پنجمین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی با هدف جهش تولید و حمایت از نوآوری‌های داخلی در دانشگاه صنعتی شریف تهران برگزار شد که طرح تولید اسید کلریدریک گازی پالایشگاه بندرعباس که به‌منظور استفاده در پروژه افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین و نفت گاز این شرکت با نوآوری و خلاقیت متخصصان این پالایشگاه تولید شد، به عنوان محصول برتر ایرانی لوح زرین این جشنواره را دریافت کرد.

هاشم نامور گفت: اسید کلریدریک پالایشگاهی از جمله ملزومات مهم در راه‌اندازی بخش ایزومریزاسیون پروژه افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین و نفت‌گاز این شرکت است که در گذشته از خارج از کشور وارد می‌شد و با تلاش متخصصان پالایشگاه بندرعباس و استفاده از امکانات و ظرفیت‌های پالایشگاه، برای نخستین بار در کشور ‌با مشخصات ویژه صنایع پالایشگاهی و خلوص بالا در شرکت پالایش نفت بندرعباس تولید شد.

وی افزود: طرح تولید اسید کلریدریک گازی ‌در پالایشگاه نفت بندرعباس به‌عنوان طرحی منحصربه‌فرد که افزون بر قطع وابستگی به خارج از کشور موجب صرفه‌جویی اقتصادی و تسریع در اجرای فرآیندهای پالایشگاهی شد، ‌در جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی، ‌عنوان طرح برتر سال ١٣٩٩ را به خود اختصاص داد.

در این جشنواره شرکت‌های بزرگ صنعتی و خدماتی کشور محصولات نوآورانه خود را معرفی کردند که از سوی کمیته ارزیابی جشنواره متشکل از استادان دانشگاه و متخصصان حوزه نوآوری بررسی شدند.

کد خبر 314316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =