شرایط برای گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی گرمسار فراهم است

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد که این شرکت در چارچوب مقررات و ضوابط موجود، برای گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی گرمسار آمادگی دارد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، غلامرضا مشایخی در نشستی که با حضور استاندار سمنان، معاون وزیر صمت و مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان برگزار شد، گفت: زیرساخت گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی گرمسار با امضای تفاهم‌نامه سه جانبه با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، استانداری سمنان و شرکت ملی گاز ایران انجام می‌شود.

وی با ارائه راهکار برای حل مشکلات، مشارکت فعال همسو با تحقق جهش تولید و اشتغال پایدار را متضمن رونق اقتصادی این منطقه دانست و افزود: نظر به اینکه گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی گرمسار ظرفیت استفاده ایجاد و توسعه واحد صنعتی و تولیدی را در این مکان فراهم می‌کند و رغبت سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی را به دنبال دارد، این مهم مشارکت و همکاری استانی را می‌طلبد.

براساس این گزارش، در این نشست مقرر شد طی توافقنامه سه جانبه و تأمین منابع از طرف سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، استانداری سمنان و شرکت ملی گاز ایران، اقدام‌های لازم برای ایجاد زیرساخت مناسب گازرسانی فراهم شود. 

علیرضا اعوانی، مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان نیز در این نشست اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی گرمسار به‌دلیل همجواری با کریدورهای ارتباطی و خطوط انتقال انرژی، جایگاه ویژه‌ای از لحاظ دسترسی به زیرساخت‌های مورد نیاز برای فعالیت‌های صنعتی دارد.

وی تصریح کرد: با تلاش و همکاری مسئولان و مراجع ذی‌صلاح استانی، منطقه ویژه اقتصادی گرمسار می‌تواند الگوی مناسبی برای مناطق ویژه اقتصادی دامغان و سمنان باشد.

کد خبر 314326

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =