پیام مدیرعامل شرکت ملی نفت به مناسبت فرارسیدن نوروز

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در پیامی، فرارسیدن نوروز و سالروز ملی شدن صنعت نفت ایران را تبریک گفت.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، در پیام مسعود کرباسیان آمده است: «سال ۱۴۰۰ از راه رسیده‌ و امروز می‌توان به گذشته پرافتخار صنعت نفت نگاهی دوباره انداخت و در مورد آینده درخشان پیش‌روی این کشور حرف‌های پرامیدی بیان کرد.

صنعت نفت در حدود ۱۰۰ سال گذشته روزهای پرالتهاب ولی سرشار از تلاشی را پشت سرگذاشته ‌است. ملی شدن نفت، جنگ و تحریم همگی طی این دوره زمانی رخ داد و هر سه آنها جوانان این کشور را چنان کارآزموده کرد که اکنون می‌توان با نهایت افتخار از خودکفایی در صنعت پیچیده و عظیم نفت صحبت کرد.

خودکفایی که دل بدخواهان این کشور را لرزانده و آنها را وادار به اعتراف در مورد توانمندی صنعتگران کشور کرده ‌است.

در دوران جدید، صنعت نفت ایران بیش از هر زمان دیگری متکی به توان، دانش، مهارت و اندیشه نیروهای داخلی است. نمونه آنکه در یک سال گذشته مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ای نفت به دستان پرتوان صنعتگران به پیش رفته ‌است.

پیشرفت طرح عظیم انتقال نفت گوره جاسک با رشد سریع عملیات اجرایی به مرز ۸۰ درصد رسیده و در فروردین ۱۴۰۰ شریان زندگی‌بخش نفت از مسیری هزار کیلومتری به آن سوی مرزهای استان هرمزگان خواهد رسید، بهره‌برداری رسمی از میدان پیچیده و سخت نفتی آذر، عقد قراردادهای EPD-EPC با شرکت‌های توانمند داخلی برای حفظ و نگهداشت تولید نفت، عقد قرارداد با ۱۳ دانشگاه داخلی برای توسعه دانش و حفظ و نگهداشت میدان‌های نفتی، دسترسی به بالاترین اهداف اکتشافی در کشور و جهان، حمایت از صنایع داخلی و رشد روزافزون ساخت کالاهای داخلی مورد نیاز صنعت نفت، تکمیل تمامی پروژه‌های دریایی میدان پارس جنوبی و نهایی شدن توسعه فازهای ۱۴ و ۱۱ پارس جنوبی در سال آینده و گام نهادن در مسیر تولید هزار میلیون مترمکعبی گاز در روز از میدان‌های خشکی و دریایی، توسعه میدان‌های مشترک و استفاده از تجهیرات روز دنیا در زمینه پالایش و استخراج نفت، حمایت از هم‌نشینان و مجاورین صنعت نفت و اجرای صدها پروژه مرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی، کاهش فلرینگ و حمایت از محیط زیست، تنها بخشی از خدمات شرکت ملی نفت ایران به هموطنان عزیز بوده که با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی جلوگیری از بیماری کرونا و در سایه تلاش جمعی و اراده عمومی و حضور همه کارکنان و دست‌اندرکاران و با حمایت پیمانکاران و سازندگان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان به ثمر نشسته است.

در سالگرد ملی شدن صنعت نفت، قدردان زحمات شبانه‌روزی فرزندان میهن اسلامی هستم که با سخت‌کوشی و مجاهدت اجازه ندادند تحریم‌ها اقتصاد ایران را از کار بیندازد و مجراهای صادرات نفت را مسدود سازد. این سرزمین به حضور و تلاش‌های آنها می‌بالد و تاریخ در مورد آنها حرف‌های بسیاری خواهد داشت.

از خداوند متعال سالی سرشار از موفقیت و همراه با سلامت و تندرستی را برای همگان مسئلت دارم.»

کد خبر 314748

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =