۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
  • کد خبر: 314949
افزایش بی‌سابقه صادرات ال‌ان‌جی آمریکا به آسیا

صادرات ال‌ان‌جی آمریکا به آسیا از پاییز ۲۰۲۰ به‌طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری اویل پرایس، آمریکا از پاییز سال ۲۰۲۰ صادرات گاز طبیعی مایع‌شده (ال‌ان‌جی) خود به آسیا را به مقدار قابل توجه‌ای افزایش داده، به‌طوری که صادرات ال‌ان‌جی آمریکا به بزرگ‌ترین واردکننده ال‌ان‌جی جهان در هفته‌های اخیر به رقم بی‌سابقه‌ای رسیده و برتری قطر در صادرات به آسیا را به چالش کشیده است.

برودت بیش از حد معمول هوای زمستان در شمال آسیا - که سه واردکننده بزرگ ال‌ان‌جی جهان یعنی ژاپن، چین و کره جنوبی در آن واقع شده‌اند - سبب افزایش تقاضای گاز در ماه‌های اخیر شد، این در حالی است که روند بهبود فعالیت‌های صنعتی پس از قرنطینه‌های مربوط به همه‌گیری کرونا، به بالا بردن تقاضا کمک کرد.

براساس برآورد مؤسسه رفینیتیو، صادرات ال‌ان‌جی آمریکا به سه واردکننده عمده آسیایی آن در فوریه ۲۰۲۱ به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسید که ۲.۵ برابر بالاترین رقم صادرات ماهانه پیشین به این کشورها بود.

صادرات ال‌ان‌جی آمریکا به آسیا سال گذشته میلادی هم در مقایسه با سال ۲۰۱۹ و با وجود همه‌گیری کرونا و ضعف تقاضا در بهار و تابستان افزایش یافته بود، این در حالی است که صادرات آمریکا و حجم مایع‌سازی این کشور در این بازه زمانی بسیار اندک بود.

گزارش ماه گذشته اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) نشان داد مجموع صادرات این کشور در سال ۲۰۲۰، ۳۲ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش صادرات ال‌ان‌جی آمریکا به آسیا در سال ۲۰۲۰، ۶۷ درصد افزایش یافت و مجموع صادرات ال‌ان‌جی آمریکا به آسیا در این سال ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون فوت مکعب در روز - معادل نیمی از کل صادرات ال‌ان‌جی این کشور - بود.

کد خبر 314949

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =