برگ برنده ایران در شرایط تحریم بهره‌مندی از توان داخل است

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در شرایط تحریم به این جایگاه رسیده‌ایم که می‌توانیم کمپرسورهای نفت و گاز را بسازیم و خود را از واردات آنها بی‌نیاز کنیم، گفت: برگ برنده ایران در شرایط تحریم بهره‌مندی از مزیت‌های داخلی است.

به گزارش خبرنگار شانا، مجتبی یوسفی، امروز (دوشنبه، ۱۶ فروردین‌ماه) در آیین امضای قراردادهای ساخت ۲۴ دستگاه کمپرسور سانتریفیوژ با سازندگان داخلی و قرارداد جمع‌آوری گازهای همراه نفت منطقه رگ‌سفید، گفت: این افتخاری است برای مسئولان وزارت نفت که در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» توانستند کار بزرگی انجام دهند و چنین قراردادهایی را امضا کنند.

وی به موضوع جمع‌آوری گازهای مشعل نیز اشاره و تصریح کرد: با این کار به اندازه توسعه یک فاز پارس‌جنوبی صرفه‌جویی کرده‌ایم.

نمایند اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس با بیان اینکه مردم خوزستان، زنگنه را خوزستانی می‌دانند، اظهار کرد: از وزیر نفت به‌واسطه تلاش‌هایی که در محرومیت‌زدایی و فعالیت‌هایی که در بخش مسئولیت‌های اجتماعی در مناطق نفت‌خیز انجام داده است تشکر می‌کنم.

یوسفی برگ برنده ایران در مقابل تحریم را بهره‌ جستن از مزیت‌های داخلی دانست و گفت: نفت متعلق به همه ملت ایران است، ما نمی‌گوییم نفت تنها برای جنوبی‌هاست، اما انتظار داریم محرومیت‌های مردم مناطق نفت‌خیز نیز برطرف شود.

کد خبر 314993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =