تولید روزانه نفت ایران ۱۳۷ هزار بشکه‌ افزایش یافت

تولید نفت خام ایران بر اساس تازه‌ترین گزارش اوپک در ماه مارس (اسفندماه - فروردین‌ماه) افزایش یافت و از رقم ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه گذشت.

به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، گزارش ماه آوریل اوپک نشان می‌دهد تولید نفت خام ایران براساس گزارش منابع ثانویه در ماه مارس نسبت به ماه فوریه (بهمن‌ماه - اسفندماه) با افزایش ۱۳۷ هزار بشکه‌ای به ۲ میلیون و ۳۰۴ هزار بشکه در روز رسیده است.

تازه‌ترین گزارش اوپک همچنین نشان می‌دهد ۱۳ عضو اوپک براساس گزارش منابع ثانویه در ماه مارس ۲۵ میلیون و ۴۲ هزار بشکه نفت خام تولید کردند که ۲۰۱ هزار بشکه بیشتر از ۲۴ میلیون و ۸۴۲هزار بشکه ماه فوریه است.

آنگولا، لیبی و عراق با افزایش روزانه ۴۰ هزار بشکه، ۲۶ هزار بشکه و ۲۳ هزار بشکه پس از ایران بیشترین افزایش تولید در ماه مارس را به خود اختصاص دادند.

تولید نفت خام عربستان به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت اوپک در ماه مارس ۳۳ هزار بشکه کاهش یافت، منابع ثانویه مقدار تولید عربستان در این ماه را ۸ میلیون و ۹۰ هزار بشکه در روز عنوان کردند.

افزایش بیش از ۳ دلاری قیمت نفت خام سنگین ایران

قیمت نفت خام سنگین ایران براساس تازه‌ترین گزارش اوپک در ماه مارس نسبت به ماه فوریه ۳ دلار و ۶۴ سنت برابر با ۶ درصد افزایش یافت. قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه مارس ۶۴ دلار و ۳۰ سنت ثبت شد، در حالی که در ماه فوریه هر بشکه ۶۰ دلار و ۶۶ سنت بود.

قیمت سبد نفتی اوپک هم در ماه فوریه با افزایش ۵.۷ درصدی به ۶۴ دلار و ۵۶ سنت برای هر بشکه رسید که ۳ دلار و ۵۱ سنت بیشتر از ماه فوریه است.

کد خبر 315364

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =