وضع تأسیسات نفتی مطلوب و با ثبات است

وضع تأسیسات نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران پس از وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری امروز با مرکزیت بندر گناوه، باثبات و مطلوب است و هیچ وقفه‌ای در روند تولید نفت ایجاد نشده است.

به گزارش خبرنگار شانا، زلزله‌ای که حوالی ظهر امروز (یکشنبه، ۲۹ فروردین‌ماه) جنوب کشور را لرزاند، خوشبختانه خسارت جانی و مالی به همراه نداشته و جز ریزش سقف اتاق‌های کنترل در تلمبه‌خانه گوره A و C شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب (شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران)، خسارت قابل‌توجه دیگری در دیگر زیرمجموعه‌های شرکت ملی نفت اعم از نفت فلات قاره ایران، پایانه‌های نفتی ایران، نفت مناطق مرکزی ایران، مهندسی و توسعه نفت و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گزارش نشده است.

عباس اسدروز، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: این زلزله که در خارک با شدت کمتری احساس شد، هیچ‌گونه خسارتی به تأسیسات این شرکت وارد نکرده و فعالیت‌ها به‌طور طبیعی در حال انجام است.

شهباز صفری، رئیس اداره اچ‌اس‌ئی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران درباره خسارت‌های ناشی از این زمین‌لرزه گفت: گزارش‌های اولیه حاکی از ریزش سقف اتاق‌های کنترل در تلمبه‌خانه گوره A و C و همچنین ریزش تپه‌های مجاور واحد بهره‌برداری بینک است، اما خوشبختانه تاکنون خسارت جانی و مالی در تأسیسات این شرکت در گستره جغرافیایی استان کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس و خوزستان گزارش نشده است. پیگیری‌های شانا حاکی است روند تولید این شرکت دچار وقفه نشده و آسیب‌دیدگی‌های پیش‌آمده نیز به همت متخصصان در حال برطرف شدن است.

علیرضا قاسمی‌نژاد، رئیس بهداشت، ایمنی و محیط زیست و مدیر بحران شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیز اعلام کرد مناطق عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی (تابع نفت مناطق مرکزی) در جریان زمین‌لرزه امروز آسیبی ندیده‌اند و روند تولید در این مناطق ادامه دارد.

مظاهر انصاری، سرپرست ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران هم اعلام کرد بررسی‌های انجام‌شده از مناطق عملیاتی این شرکت نشان می‌دهد خوشبختانه این زمین‌لرزه خسارت جانی و مالی در سطح این شرکت به‌دنبال نداشته است.

کوروش رضازاده، رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت مهندسی و توسعه نفت هم گفت: زلزله امروز خسارتی را متوجه طرح‌های این شرکت در منطقه عملیاتی غرب کارون نکرده است و از طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک نیز خسارتی گزارش نشده و شرایط کاملا باثبات است.

پیگیری‌های شانا از منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز حاکی از آن است که هیچ خسارتی متوجه تأسیسات مستقر در این منطقه نشده است.

پیش از ظهر امروز (یکشنبه، ۲۹ فروردین‌ماه) زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر جنوب کشور را لرزاند که بنا به گزارش مرکز لرزه‌نگاری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، مرکز این زلزله بندر گناوه بوده است.

کد خبر 315482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =