راه‌حل‌ دریافت مطالبات گازی ایران از عراق بررسی شد

وزیر نفت و وزیر برق عراق راه‌حل‌های دریافت مطالبات گازی ایران از بغداد را بررسی کردند.

به گزارش خبرنگار شانا، بیژن زنگنه عصر امروز (شنبه، یازدهم اردیبهشت‌ماه) در دیدار با ماجد مهدی حنتوش در ساختمان مرکزی وزارت نفت اظهار کرد: رابطه بسیار قوی بین ملت و دولت ایران با عراق وجود دارد، امیدوارم سفر شما به توسعه روابط دو طرف و وزارتخانه‌های نفت ایران و برق عراق که بنیان‌های خوبی برای آن گذاشته شده است، بینجامد. 

وی با اشاره به اینکه دو قرارداد مهم در زمینه صادرات گاز ایران به عراق در سال‌های گذشته با وزارت برق این کشور امضا شده است، تصریح کرد: تاکنون ۲۷ میلیارد مترمکعب گاز ایران به عراق صادر شده است.

وزیر نفت گفت: البته پرداخت‌ پول گاز با مشکلاتی روبه‌روست که امیدواریم به‌زودی بتوانیم به راه‌حلی در این زمینه برسیم.

وزیر برق عراق هم در این دیدار اظهار کرد: رابطه ایران و عراق خوب و ممتاز است و تلاش می‌کنیم روابط را روز به روز توسعه دهیم.

وی  با اشاره به قرارداد صادرات گاز بین دو کشور برای راه‌اندازی نیروگاه‌های برق عراق، گفت: تلاشمان این است راه‌حلی برای مشکل پرداخت‌ها پیدا شود و پول گاز را به ایران برسانیم.

تاکید شرکت ملی گاز ایران بر توسعه همکاری‌ها با عراق

حسن منتظرتربتی، معاون وزیر نفت در امور گاز هم در این دیدار گفت: امیدواریم جریان صدور گاز کشور عراق، هر روز بهتر و بیشتر از قبل برقرار باشد و بتوانیم سهم خود را در تأمین نیازمندی‌های این کشور توسعه دهیم.

وی در واکنش به درخواست وزیر برق عراق مبنی بر صادرات بیشتر گاز طبیعی از ایران به این کشور تاکید کرد که شرکت ملی گاز ایران تقاضای وزیر برق جمهوری عراق را با دید مثبت پیگیری می‌کند و البته انتظار دارد که وزارت برق عراق پایبندی بیشتری در انجام تعهدات قراردادی به ویژه در زمینه پرداخت بهای گاز صادراتی داشته باشد.

کد خبر 315840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =