آمادگی پایانه جاسک برای دریافت و بارگیری نفت خام از دریای عمان

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از پیشرفت ۹۸ درصدی پایانه نفتی جاسک در بخش راه‌اندازی خبر داد و گفت: این پایانه برای دریافت، انتقال و بارگیری نفت خام از طریق گوی شناور صادراتی آمادگی کامل دارد.

به گزارش شانا به نقل از  شرکت نفت و گاز پارس، محمد مشکین‌فام ۳۰ اردیبهشت‌ماه در حاشیه دیدار از مراحل ساخت طرح پایانه نفتی جاسک، فرآیند پیشرفت این طرح در بخش‌های خشکی و دریایی را مطلوب ارزیابی و یادآوری کرد: به‌دلیل تجربه و تخصص در اجرای طرح‌های فراساحلی، ساخت این پایانه نفتی به شرکت نفت و گاز پارس سپرده شد و خوشبختانه با تلاش بی‌وقفه همکارانم، این طرح به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای رسیده است.

وی با اشاره به تلاش‌های انجام‌شده و روند اجرای کار اظهار کرد: با بهره‌برداری از مرحله نخست این پایانه صادراتی به‌عنوان آخرین حلقه از طرح راهبردی انتقال نفت خام از گوره به جاسک در خردادماه امسال، ایران به موقعیتی ویژه در خارج از حوزه خلیج فارس دست یافته است و با هدف کاهش وابستگی به تنگه هرمز و امکان دسترسی آسان‌تر به مشتریان خارجی، برای نخستین بار از دریای عمان نفت صادر می‌کند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به اعلام ارسال نفت خام از مبدأ گوره به سمت جاسک از سوی شرکت ملی نفت ایران در روزهای اخیر تصریح کرد: مطابق با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده از هم‌اکنون برای دریافت، انتقال و بارگیری نفت خام به‌وسیله نفتکش‌های صادراتی از سواحل مکران آماده هستیم.

مشکین‌فام در پایان از تلاش تیم‌های اجرایی در بخش کارفرما و پیمانکاران توانمند داخلی در شرایط سخت تحریمی و محدودیت‌های فعالیت در دوره رویارویی با همه‌گیری ویروس کرونا قدردانی کرد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، پنجشنبه هفته گذشته (۳۰ اردیبهشت‌ماه) با حضور در منطقه کوه‌مبارک واقع در استان هرمزگان، از تأسیسات، مسیرهای فرآیندی، محدوده ساحلی، اسکله و ساختمان‌های صنعتی و غیرصنعتی در حال ساخت پایانه نفتی جاسک دیدار کرد.

کد خبر 316510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =