۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷
  • کد خبر: 316527
تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی خانگیران آغاز شد

نخستین بخش از برنامه هفت‌ماهه تعمیرات اساسی منطقه عملیاتی خانگیران به‌منظور استمرار تولید و تأمین پایدار گاز موردنیاز استان‌های شمال و شمال شرق کشور آغاز شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، جواد جفایی،  رئیس برنامه‌ریزی تعمیرات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در این باره گفت: نخستین فاز برنامه هفت‌ماهه تعمیرات اساسی در منطقه عملیاتی خانگیران، ۲۸ اردیبهشت‌ماه از تأسیسات مرحله نخست جمع‌آوری مرکزی آغاز و هم‌زمان با تعمیرات اساسی مرکز اندازه‌گیری و جمع‌آوری شمال شرقی، مخزن ذخیره مایعات جدید نصب می‌شود.

وی افزود: افزون بر بررسی، آزمون و رفع نقاط معیوب خطوط لوله اصلی که با توجه به نتایج توپکرانی هوشمند به‌دست‌آمده، یکی از اهداف اصلی انجام تعمیرات اساسی، تعمیر، نوسازی، آزمون و تعمیرات پیشگیرانه تجهیزات مختلف مکانیکال، برق و ابزار دقیق، ترانس‌ها و موارد دیگر است.

رئیس برنامه‌ریزی تعمیرات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق گفت: انجام پروژه تعمیرات اساسی تأسیسات مختلف تولید و استحصال گاز در منطقه خانگیران از اواخر اردیبهشت‌ماه تا اواسط آبان‌ماه برنامه‌ریزی‌ شده است که در بخش نخست آن، تعمیرات مرحله نخست جمع‌آوری مرکزی از ۲۸ اردیبهشت تا ۱۴ خردادماه انجام خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود برای انجام درخواست کارهای واحدهای مختلف، در مدت تعمیرات اساسی ۴۴ هزار نفر ساعت کار صرف شود.

جفایی با تأکید بر اهمیت بهره‌گیری از توان تولیدکنندگان داخلی و استفاده از قطعات ساخت داخل تصریح کرد: هدف و سیاست‌گذاری کلان شرکت، استفاده از تجهیزات ساخت داخل است و در این مسیر با همکاری اداره تدارکات کالا، قطعات مصرفی موردنیاز از سازندگان داخلی تأمین و در موارد خاص نیز تأمین قطعه از طریق تأمین‌کنندگان داخلی انجام‌ شده است.

وی با اشاره به نبود فرصت تعمیراتی در ماه‌های سرد سال بر لزوم انجام تعمیرات اساسی برنامه‌ریزی‌شده پیش از آغاز فصل سرما تأکید کرد و گفت: اهمیت برنامه‌ریزی دقیق، زمان‌بندی، بازرسی و تعمیرات پیشگیرانه برای افزایش ایمنی، قابلیت اطمینان و نیز کارایی تجهیزات در زمان اوج تولید و اجرای درست پروژه تعمیرات اساسی را چند برابر می‌کند.

بر اساس این گزارش، نصب مخزن جدید ذخیره مایعات، خاک‌برداری و تعویض پوشش دو خط اصلی، تعویض سه‌راهی آکومولاتور خط A، تعویض نیپل ۲۰ اینچ زون‌های ۶۷ تا ۷۰ آکومولاتور خط B، همچنین نشت‌یابی و رفع عیوب دیگر بخش‌های حساسی است که در مدت تعمیرات اساسی انجام می‌شود.

کد خبر 316527

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =