نخستین نمایشگاه توانمندسازی شرکت‌های منطقه ماهشهر برگزار می‌شود

مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس از گشایش نخستین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تأمین نیازهای شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر از عصر امروز (یکشنبه، ۹ خرداد) خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از ستاد خبری نخستین نمایشگاه توانمندسازی و حمایت از شرکت‌های منطقه در تأمین نیازهای شرکت‌های پتروشیمی ماهشهر، جواد گلی درباره این نمایشگاه اظهار کرد: آیین افتتاح رسمی این نمایشگاه روز دوشنبه با حضور مدیران صنعت پتروشیمی و مسئولان استانی و محلی برگزار می‌شود. 

وی با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه تا روز سه‌شنبه در سالن تلاش ماهشهر ادامه خواهد یافت، افزود: در این نمایشگاه، نهادهای حاکمیتی، سازمان‌ها و ادارات مرتبط با موضوع اشتغال و اشتغال‌زایی نظیر سازمان صمت، شرکت شهرک‌های صنعتی، کمیته امداد امام‌خمینی (ره) و همچنین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و انجمن حمایت از زندانیان با راهبری فرمانداری شهرستان حضور فعال دارند. 

مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس تصریح کرد: در این نمایشگاه که در مساحتی حدود ۵ هزار مترمربع برگزار می‌شود، شاهد حضور بیش از ۱۲۰ شرکت تولیدی، خدماتی و همچنین حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هستیم و گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس هم با همه شرکت‌های تابع خود که در ماهشهر فعال هستند، در این نمایشگاه حضور دارد. 

گلی با اشاره به استقبال بسیار خوب اصناف، تولیدکنندگان و مشاغل مختلف شهرستان ماهشهر، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و مذاکرات اولیه انجام‌شده بین شرکت‌های پتروشیمی و تولیدکنندگان، انتظار می‌رود حداقل ۵۰ تفاهم‌نامه همکاری بین مجتمع‌های پتروشیمی و شرکت‌کنندگان در طول این نمایشگاه به امضا برسد و امید می‌رود با توجه به آمادگی طرف‌ها، بسیاری از این تفاهم‌نامه‌ها به امضای قرارداد همکاری منجر شود. 

وی تصریح کرد: همانند آنچه در نمایشگاه «حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» شاهد آن بودیم، مشارکت، حضور و همکاری چهار بانک بزرگ و مهم کشور که از طریق سرپرستی‌های آنها در استان خوزستان در حال اقدام است، فرصتی کم‌نظیر برای تأمین منابع مالی و تسهیلات مورد نیاز برای طرح‌های راه‌اندازی و توسعه واحدهای صنعتی و خدماتی شهرستان ماهشهر و بندر امام خواهد بود. 

مدیر برند، مسئولیت اجتماعی و روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به برنامه‌های حمایتی این گروه در ماهشهر همسو با ایفای مسئولیت اجتماعی خود، تأکید کرد: با توجه به فضای مساعد موجود، پیش‌بینی می‌شود این نمایشگاه موجب توانمندسازی و توسعه اشتغال و همچنین اشتغال‌زایی پایدار در منطقه شود. 

گلی با اشاره به تلاش شرکت‌های تابع اظهار کرد: برای رسیدن به این مهم، دستگاه‌های اجرایی شهرستان ماهشهر به‌ویژه فرمانداری ماهشهر همکاری بسیار خوبی با گروه و شرکت عملیات غیرصنعتی ماهشهر برای برگزاری این نمایشگاه داشتند که جای قدردانی ویژه از فرماندار شهرستان دارد و امیدواریم این نمایشگاه آغازی برای اجرای طرح‌های مختلف توانمندسازی مشاغل در شهرستان ماهشهر و بندر امام باشد.

کد خبر 316824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =