۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲
  • کد خبر: 316879
فرصت نادر اوپک برای عرضه بیشتر نفت

فعالان محیط زیستی و سرمایه‌گذاران بازار وال‌استریت فرصتی نادر را پیش‌روی افزایش تولید نفت اوپک قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ از لندن، خطرناک‌ترین جمله‌ها در دنیای تجارت می‌تواند این باشد که «اکنون زمانی متفاوت است» و میلیاردها دلار به‌دلیل اینکه برخی معتقدند تاریخ تکرار نمی‌شود از دست رفته است، اما اکنون به نظر می‌رسد صنعت نفت این دوران را تجربه می‌کند.

برای نخستین بار در دهه‌های گذشته، با نزدیک شدن قیمت نفت خام برنت به ۷۰ دلار برای هر بشکه، شرکت‌های نفتی در پی افزایش قیمت عجله‌ای برای افزایش تولید نفت ندارند، حتی در حوضه پرمین ایالات متحده آمریکا، شرکت‌های حفاری از افزایش هزینه‌ خودداری می‌کنند.

صنعت نفت به‌دلیل درخواست سرمایه‌گذاران وال‌استریت از شرکت‌ها برای کم کردن هزینه حفاری و بازگرداندن سود بیشتر به سهامداران و کارزارهای فعالان محیط زیست علیه سوخت‌های فسیلی، بسیار متزلزل است.

رویدادهای مهمی که هفته گذشته در صنعت نفت رقم خوردند، فرصت خوبی برای تولیدکنندگان سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) ایجاد و فرصت بیشتری برای مانور این ائتلاف و افزایش تولیدش فراهم کرده است، در حالی که تولید کشورهای غیراوپک نتوانسته است با سرعتی که انتظار می‌رفت احیا شود - یا به‌دلیل واهمه از تکرار تجربه گذشته تولید خود را افزایش ندادند - احتمال دارد این ائتلاف در نشست روز سه‌شنبه (۱۱ خردادماه) ادامه روند افزایش تولید را تأیید ‌کند.

کد خبر 316879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =