قیمت سبد نفتی اوپک بیش از ۲ دلار افزایش یافت

قیمت سبد نفتی اوپک در هفته منتهی به چهارم ژوئن (۱۴ خردادماه) نسبت به هفته پیش از آن (هفتم خردادماه) بیش از ۲ دلار افزایش یافت.

به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، قیمت سبد نفتی اوپک در هفته منتهی به چهارم ژوئن ۷۰ دلار و ۲۱ سنت ثبت شد که نسبت به هفته پیش از آن ۲ دلار و یک سنت افزایش یافت. قیمت سبد نفتی اوپک در هفته منتهی به ۲۸ مه (هفتم خردادماه) ۶۸ دلار و ۲۰ سنت بوده است.

سبد نفتی اوپک شامل ۱۳ نوع نفت خام اعضای این سازمان از جمله مخلوط الجزایر، گیراسول آنگولا، سبک رابی گابن، میناس اندونزی، سنگین ایران، سبک بصره، صادراتی کویت، السدر لیبی، سبک بونی نیجریه، سبک عربی عربستان، موربان امارات، مری ونزوئلا و جنو کنگوست.

اعضای اوپک پلاس در هفدهمین نشست خود که نخستین روز ژوئن (۱۱ خردادماه) برگزار شد بر تداوم کنونی افزایش تدریجی تولید تأکید کردند. بر اساس این تصمیم مقرر شد تولید نفت کشورهای عضو این ائتلاف در ماه ژوئن ۳۵۰ هزار بشکه در روز افزایش ‌یابد و از محل کاهش داوطلبانه عربستان ۳۵۰ هزار بشکه وارد بازار شود. مجموع نفت وارد شده به بازار جهانی در ماه ژوئن ۷۰۰ هزار بشکه در روز خواهد بود.

قیمت نفت خام برنت و وست تگزاس اینترمدیت (WTI) نیز امروز (دوشنبه، ۱۷ خردادماه) و تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب ۷۱ دلار و ۵۰ سنت و ۶۹ دلار و ۲۱ سنت به ازای هر بشکه بوده است.

کد خبر 317128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =