ثبت رکورد بدون حادثه در شرکت پالایش گاز یادآوران خلیج فارس

پروژه NGL3200 شرکت پالایش گاز یادآوران خلیج فارس موفق به ثبت رکورد ۱۹ میلیون و ۷۰۲ هزار و ۸۵۰ نفر ساعت کارکرد بدون حادثه ناتوان‌کننده (LTI) طی ۱۴۲۰ روز در مقایسه با پروژه‌های مشابه شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پروژه NGL3200 شرکت پالایش گاز یادآوران خلیج فارس که با رعایت دستورعمل‌های ایمنی و نظارت دقیق و مداوم بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌یی) این رکورد را ثبت کرده است.

طرح پالایش گاز یادآوران خلیج فارس در جنوب غربی شهر اهواز در فاصله ۶۰ کیلومتری و در غرب رودخانه کارون در زمینی به مساحت ۲۲۰ هکتار قرار دارد که به‌منظور جمع‌آوری گازهای همراه حاصل از فرآورش نفت میدان‌های حوزه غرب کارون (دارخوین، یادآوران، آزادگان جنوبی، آزادگان شمالی، یاران شمالی و یاران جنوبی) به پیشرفت ۸۰ درصدی رسیده است.

گازهای همراه حاصل از فرآورش نفت‌خام تولیدی این میدان‌ها ترش است و در واحد گاز-گاز مایع ۳۲۰۰، شیرین‌سازی و پس از فرآورش، مایعات استحصالی (C2+) با خط لوله ۱۶ اینچ به طول ۱۸۴ کیلومتر به پتروشیمی بندر امام منتقل می‌شوند، همچنین گازهای سبک تولیدی نیز با خط لوله ۳۶ اینچ انتقال گاز به طول ۵۵ کیلومتر به شبکه سراسری گاز کشور ارسال می‌شوند.

بخش نخست کارخانه دارای ظرفیت دریافت ۲۵۰ میلیون فوت‌مکعب گاز ترش است که با رااندازی فاز دوم، ظرفیتش به ۵۰۰ میلیون فوت‌مکعب در روز می‌رسد.

هدف از احداث این مجتمع، خاموش کردن مشعل‌های منطقه غرب کارون، تأمین خوراک مجتمع‌های پتروشیمی بندر امام و انتقال گازهای سبک و تصفیه‌شده به شبکه سراسری گاز است.

گوگرد گرانول‌شده نیز از تولیدات این کارخانه برای استفاده در صنایع شیمیایی و کشاورزی است.

کد خبر 317138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =