عملیات لوله‌گذاری سکوهای میدان ابوذر پایان یافت

فرآیند تولید زودهنگام میدان ابوذر با پایان عملیات اجرایی لوله‌گذاری این میدان حدفاصل سکوی AC با  A۲۰ و سکوی AA با A۲۱ به طول تقریبی ۱۷ کیلومتر در سایزهای ۸ و ۱۲ اینچ، پس از انجام عملیات حفاری به‌وسیله دکل سحر ۲ که در حال حرکت به سمت این میدان است، آغاز می‌شود.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، عملیات لوله‌گذاری در کوتاه‌ترین زمان ممکن در ۲۵ روز (در بازه زمانی ۲۴ اردیبهشت تا ۱۷ خردادماه) با رعایت تازه‌ترین استانداردها و مبانی مهندسی معتبر جهانی، دانش و فناوری کاملا بومی - ایرانی از سوی مهندسان کشور با تلاش کارکنان مدیریت مهندسی و ساختمان و منطقه عملیاتی خارک شرکت نفت فلات قاره و پیمانکاران طرح انجام شده و پس از آغاز عملیات حفاری تولید زودهنگام از چاه‌های A۲۰  و A۲۱ (در دوره ۶ ماه عملیات حفاری)، افزایش تولید از سکوهای جدید در میدان را میسر می‌کند.

عملیات ساخت و تجهیز روسازه سکوهای جدید میدان ابوذر به وزن تقریبی هرکدام ۱۲۰۰ تن با پیشرفت فیزیکی سازه‌ای حدود ۹۵ درصد و پیشرفت کلی شامل خرید و راه‌اندازی تجهیزات حدود ۶۳ درصد در کارگاه خرمشهر در حال انجام است که مطابق برنامه زمان‌بندی پیش‌بینی‌شده، نصب روسازه‌ها در اوایل سال ۱۴۰۱ امکان‌پذیر خواهد بود.

پیش‌بینی می‌شود عملیات برق‌رسانی و انتقال دیتا به‌وسیله کابل زیردریایی کامپوزیت به طول ۱۴.۵ کیلومتر در پاییز سال ۱۴۰۰ محقق شود.

کد خبر 317439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =