بهره‌مندی ۹۵ درصدی کرمان از گاز طبیعی تا سال ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان با بیان اینکه اکنون ۸۰ درصد جمعیت این استان از گاز طبیعی بهره‌مند هستند، اعلام کرد که این مقدار تا سال ۱۴۰۱ به ۹۵ درصد می‌رسد.

به گزارش خبرنگار شانا، منوچهر فلاح امروز (پنجشنبه، سوم تیرماه) در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی ۸ شهر، ۹۳ روستا و ۱۲۰ صنعت با اعتبار بیش از هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در گزارشی به حسن روحانی، رئیس‌جمهوری گفت: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها ۳۳ هزار خانوار شهری و روستایی از گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

وی ادامه داد: در استان کرمان و در هفته دولت پارسال پروژه‌های دیگری به بهره‌برداری رسیدند که اکنون در مجموع با افتتاح‌های امروز ۱۳ شهر، ۲۳۹ روستا و ۲۷۰ صنعت کوچک و بزرگ در مدت یک سال به شبکه گاز متصل شدند که این حماسه‌ای جهادی است که در طول عمر نیم قرن شرکت ملی گاز ایران بی‌سابقه بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان تصریح کرد: کل شهرهای استان ۷۱ شهر است که در ابتدای سال ۹۲، ۳۷ شهر از گاز طبیعی بهره‌مند بودند که این تعداد در پایان سال ۹۹ به ۶۶ شهر رسید و رشد ۱۰۰ درصدی داشته است؛ جمعیت زیر پوشش گاز شهرهای استان کرمان هم به میانگین کشور و ۹۸ درصد رسید و عقب‌ماندگی آن جبران شد؛ ۵ شهر دیگر باید گازرسانی شود که تا پایان امسال انجام می‌شود.

فلاح تصریح کرد: روستاهای واجد شرایط استان هم ۳ هزار و ۳۳۰ روستا است که درابتدای سال ۹۹، ۴۴۹ روستا گاز طبیعی داشتند که این تعداد پایان سال ۹۹، به هزار و ۴۳۳ روستا رسید و حدود هزار روستا در دولت‌های یازدهم و دوازدهم با رشد بیش از ۲۰۰ درصد گازرسانی شدند.

وی گفت: در مجموع کل جمعیت زیر پوشش استان از گاز طبیعی در ابتدای سال ۹۹، ۵۳ درصد بود و اکنون ۸۰ درصد است و تا سال ۱۴۰۱ این جمعیت به ۹۵ درصد می‌رسد.

کد خبر 317779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =