بهره‌برداری از نخستین مرکز انتقال نفت صددرصد ایرانی

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خلیج فارس گفت: برای نخستین بار مرکز انتقال نفت صددرصد ایرانی توسط منطقه خلیج فارس و به همت پیمانکاران داخلی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شانا به نقل از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خلیج فارس، حمیدرضا کیهان‌پور در بازدید از خط لوله گوره - جاسک  و آیین بهره‌برداری از مرکز انتقال شماره ۲ این خط گفت: چهار دستگاه الکتروپمپ توسط شرکت پمپ‌های صنعتی ایران در مرکز انتقال شماره ۲  نفت خام گوره - جاسک نصب شده که اکنون چهار دستگاه به شکل ۱+۳ در حال بهره‌برداری است.

وی تأکید کرد: در مرحله نخست طرح خط لوله انتقال نفت خام گوره - جاسک تقریباً یک‌سوم ظرفیت اسمی آن با ۳۳۰ هزار بشکه در روز به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خلیج فارس گفت: پمپ‌های این خط به‌صورت موازی است و هرکدام قابلیت حمل بالغ بر ۱۰۰ هزار بشکه فرآورده از مبدأ گوره به جاسک را دارند.

کیهان‌پور با اشاره به اینکه در فاز نهایی این ظرفیت به یک میلیون بشکه خواهد رسید، تصریح کرد: یکی از نکات برجسته  و قابل توجه این خط، تأمین نفت خام خوراک پالایشگاه بندرعباس است که برای نخستین بار و به‌صورت زمینی با یک انشعاب ۳۰ اینچ از خط لوله ۴۲ اینچ در کنار شهر بندرعباس  انجام می‌شود.

وی گفت: از ابتدای تأسیس پالایشگاه بندرعباس تاکنون تأمین خوراک این پالایشگاه از طریق دریا و کشتی بوده است.

کد خبر 317885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =