وزیر انرژی عربستان: به دوستی با زنگنه افتخار می‌کنم

وزیر انرژی عربستان گفت: دوستی با آقای زنگنه همواره راهبردی بوده است و من به این دوستی افتخار می‌کنم.

به گزارش خبرنگار شانا، عبدالعزیز بن‌سلمان امروز (پنجشنبه، دهم تیرماه) در افتتاحیه صدوهشتادویکمین نشست عادی وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) پس از پخش نماهنگی به مناسبت آخرین حضور بیژن زنگنه در نشست‌های این سازمان، اعلام کرد: به دوستی با زنگنه افتخار می‌کنم.

وی افزود: زنگنه دوست شخصی من است و از زمانی که به اوپک ملحق شدم، دوست یکدیگر بوده‌ایم. من همیشه دوستی با ایشان را معنی‌دار می‌دانم.

وزیر انرژی عربستان با بیان اینکه دوستی با آقای زنگنه همواره راهبردی بوده است، ادامه داد: ما خود را به اوپک محدود نکردیم و توانستیم موفقیت‌هایی به‌دست آوریم.

بن‌سلمان در پایان خطاب به زنگنه یادآور شد: به دوستی با آقای زنگنه افتخار می‌کنم و  افتخار می‌کنم شما من را دوست خود بدانید؛ دوست دارم این دوستی را تا زمانی که زنده هستم ادامه دهم.

وی با بیان اینکه با وجود تناقض‌ها موفقیت‌های زیادی را در طول سال‌ها همکاری به‌دست آوردیم، گفت: واقع‌گرایی، فهم و درک ایشان در اهمیت جدا کردن مسائل مختلف بسیار کمک‌کننده بوده است.

۱۳ کشور عضو اوپک هم‌اکنون در نشست پشت درهای بسته در حال بررسی سیاست‌های این سازمان برای ۶ ماه آینده هستند.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در یکصدوهشتادویکمین نشست عادی خود با پخش نماهنگی، از حضور چندساله بیژن زنگنه در وزارتخانه‌های نفت و نیرو ایران قدردانی کرد.

کد خبر 318057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =