اوپک از راهبری زنگنه بهره بسیار برده است

رئیس دوره‌ای نشست اوپک گفت: اوپک از راهبری آقای زنگنه بسیار بهره برده است و جای باسابقه‌ترین وزیر نفت در اوپک خالی خواهد ماند.

به گزارش خبرنگار شانا، جیامانچینو آزودو، رئیس نشست اوپک و وزیر معادن و نفت آنگولا امروز (پنجشنبه، دهم تیرماه) در افتتاحیه صدوهشتادویکمین نشست عادی وزیران نفت و انرژی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، پس از پخش نماهنگی به مناسبت آخرین حضور زنگنه در نشست‌های این سازمان، با بیان این مطلب افزود: در دوران شیوع ویروس همه‌گیری جهانی کرونا، سختی‌های زیادی را تحمل کردیم و اکنون زمان آن نیست که با توجه به ویروس جدید کرونا، از توجه به بازار نفت غافل شویم.

 وی با یادآوری اهمیت کاهش داوطلبانه تولید اوپک پلاس در ماه‌های مارس و آوریل که به موفقیت‌ اتحاد میان اوپک و متحدان غیرنفتی آن منجر شد، اظهار کرد: این موضوع سبب شد تا از تولید بیش از حد نفت جلوگیری کنیم.

رئیس نشست اوپک با اشاره به امیدواری‌هایی که هم اکنون در بازار به‌دلیل رشد اقتصادی ایجاد شده است، تصریح کرد: با این حال وقت آن نیست که از تلاش‌هایی که تاکنون انجام داده‌ایم دست بکشیم. چراکه حضور سویه‌های جدید ویروس کرونا و افزایش تعداد مبتلایان در برخی از کشورها یادآور برخی از نااطمینانی‌های مهم در بازار نفت است.

آزودو با بیان اینکه در واقع پاندمی کرونا تنها نگرانی ما نیست، زیرا با توجه به رشد اقتصادی که هم اکنون شاهد آن هستیم، این موضوع تأثیر مهمی در بازار خواهد داشت، افزود: از سوی دیگر باید به یاد داشته باشیم که برخی اعضا منابع کافی در اختیار ندارند که تولیدشان را کم کنند و نیاز دارند همسو با رشد اقتصاد جهانی حرکت کنند.

وی همچنین بر اهمیت تحلیل انرژی تأکید کرد و گفت: تحلیل انرژی باید همسو با تحلیل‌هایی که در مورد تغییرات آب و هوایی انجام می شود حرکت کند. از این رو ما نیز تصمیم گرفتیم نخستین میزگرد درباره تغییرات آب و هوایی را در ششم سپتامبر برگزار کنیم که در این ارتباط هم اوپک در حال تنظیم کارگروه‌هایی در این ارتباط است.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در یکصدوهشتادویکمین نشست عادی خود با پخش نماهنگی، از حضور چندساله بیژن زنگنه در وزارتخانه‌های نفت و نیرو ایران قدردانی کرد.

کد خبر 318059

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =