۲۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۳
  • کد خبر: 318423
عرضه جهانی نفت از مصرف فراتر می‌رود

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی کرد که عرضه جهانی نفت خام در ماه‌های آینده از مصرف این کالای راهبردی فراتر می‌رود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) انتظار دارد تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۲۱، ۲۱۰ هزار بشکه در روز کاهش یابد و به ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز برسد. این کاهش تولید کمتر از برآورد پیشین این نهاد (۲۳۰ هزار بشکه در روز) خواهد بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش خود اعلام کرد: انتظار می‌رود عرضه جهانی نفت - به‌طور عمده عرضه نفت - سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) در ماه‌های آینده، بیش از مصرف آن افزایش یابد.

این اداره افزود: انتظار داریم افزایش تولید سبب کاهش برداشت مداوم از ذخیره‌سازی‌های جهانی نفت شود که در بیشتر سال گذشته اتفاق افتاده است و قیمت‌ها در سطح کنونی حفظ شوند.

این نهاد میانگین قیمت نفت در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ را ​​۷۲ دلار برای هر بشکه برآورد کرد.

به گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، انتظار می‌رود میانگین تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۲۱، ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار بشکه در روز باشد، این رقم بیش از برآورد میانگین عرضه اداره اطلاعات انرژی آمریکا برای سال ۲۰۲۱ (۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز) بود.

این اداره انتظار دارد مصرف نفت و دیگر سوخت‌های مایع آمریکا در سال ۲۰۲۱، یک میلیون و ۵۲۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد و به ۱۹ میلیون و ۶۴۰ هزار بشکه در روز برسد.

این رقم در برآورد پیشین یک میلیون و ۴۹۰ هزار بشکه در روز بود.

این نهاد برآورد کرد که مصرف سوخت‌های مایع  جهان در سال ۲۰۲۲، ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد و به ۱۰۱ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز یعنی فراتر از سطح آن در سال ۲۰۱۹ برسد.

کد خبر 318423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =