بهره‌مندی از توان داخل برای تعمیرات اساسی در شرکت انتقال گاز

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران از بهره‌مندی از توان داخل برای انجام تعمیرات اساسی در این مجموعه خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مهدی جمشیدی‌دانا در حاشیه نشست مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت گفت: با توجه به برنامه‌ریزی پنج ساله تعمیرات اساسی و حجم بالای تعمیرات نسبت به ظرفیت محدود استفاده از خدمات شرکت‌های داخلی، اوایل سال ۱۳۹۹ با برنامه‌ریزی منظم و هماهنگ توانستیم چندین شرکت بومی دیگر را توانمند کنیم تا در مناقصه عمومی تعمیرات اساسی توربین که امسال در حال برگزاری است، حضور یابند.

وی با اشاره به پراکندگی هزینه‌های توربین‌های تعمیرات اساسی در مناطق ده‌گانه، اظهار کرد: پارسال برای نخستین‌بار موفق شدیم یکپارچه‌سازی هزینه‌های تعمیرات اساسی را همسو با مدیریت بهینه هزینه‌ها انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به اهمیت آمادگی تاسیسات تقویت فشار گاز برای ورود به فصل سرما، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم افزون بر استفاده از توان کارشناسان متخصص شرکت انتقال گاز ایران در سطوح مختلف تعمیرات، از ظرفیت شرکت‌های داخلی نیز بهره‌مند شویم.

جمشیدی‌دانا همچنین با اشاره به شکست رکورد انتقال گاز در زمستان ۹۹ (انتقال روزانه ۸۵۰ میلیون مترمکعب گاز در یک روز)، ادامه داد: این امر نشان از برنامه‌ریزی دقیق و تلاش شبانه‌روزی کارکنان این شرکت دارد که موفق شدند برگ زرین دیگری بر افتخارات شرکت ملی گاز ایران ثبت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، به موضوع برون‌سپاری بعضی تاسیسات و مراکز بهره‌برداری پرداخت و اظهار کرد: بیش از ۳۷ هزار کیلومتر خط لوله، ۶۱  مرکز بهره‌برداری خطوط لوله و ۸۶ تاسیسات تقویت فشار گاز جزء دارایی‌های فیزیکی شرکت انتقال گاز ایران است که نخستین تجربه برون‌سپاری در تاسیسات تقویت فشار گاز صفاشهر ۴ در سال ۱۳۹۸ انجام شد و در آینده‌ای نزدیک تاسیسات سمنان و همچنین پنج تاسیسات دیگر براساس نقشه راه در سال ۱۴۰۰ برون‌سپاری خواهند شد.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران در پایان اقدام‌های دیگر این شرکت در سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: ۱۰۸ مورد تعمیرات اساسی و دوره‌ای واحدهای توربوکمپرسور، بیش از ۵ هزار و ۷۰۰ کیلومتر پیگرانی تمیزکننده، بیش از یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر پیگرانی هوشمند، بیش از ۱۷۰ هزار مترمربع تعویض پوشش، بیش از ۴۰ هزار کیلومتر نشت‌یابی و ۳۵ مورد هات‌تپ، نمونه‌ای از کارهای انجام‌شده شرکت انتقال گاز ایران بوده است.

کد خبر 318487

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =