۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
  • کد خبر: 318768
نفت ۲ باب مدرسه در سرخس افتتاح می‌کند

شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق از تکمیل و آغاز بهره‌برداری دو باب مدرسه تا مهرماه امسال در شهرک‌ نفت سرخس خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، فرشید خیبری، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، در حاشیه بازدید نماینده شهرستان فریمان و سرخس و معاون عمرانی وزیر آموزش ‌و پرورش از پروژه مجتمع آموزشی در حال ساخت شهرک نفت سرخس، ضمن تشریح وضع پیگیری اعتبارها و اقدام‌های انجام‌شده، گفت: شرکت ملی نفت ایران همسو با عمل به مسئولیت‌های اجتماعی ۲۱۳ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت ۶ باب مدرسه ۶ کلاسه و یک باب پیش‌دبستانی و یک سالن اجتماعات در محدوده شهرک‌های نفت سرخس اختصاص داده است.

وی افزود: پروژه‌های یادشده با محوریت سازمان نوسازی مدارس کشور به‌عنوان یکی از برنامه‌های عام‌المنفعه صنعت نفت در این منطقه اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق اعلام کرد: دو باب مدرسه ۶‌ کلاسه ابتدایی دخترانه و پسرانه تا مهرماه و دیگر مدارس تا پایان امسال، افتتاح و برای استفاده دانش‌آموزان شهر سرخس بهره‌برداری می‌شود.

مهرالله رخشانی‌مهر، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در بازدید از پروژه آموزشی شهید سردار حاج قاسم سلیمانی شهرک نفت سرخس با ابراز رضایت از پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی پروژه، اظهار کرد: برای تکمیل دو باب از این مجتمع آموزشی نیاز است تأمین اعتبار مجدد انجام شود تا مهرماه امسال به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: بخشی از اعتبارات موردنیاز این پروژه از منابع وزارت آموزش‌ و پرورش تأمین می‌شود زیرا این مجموعه همسو با اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش مبنی بر ساخت مدارس بزرگ و مجتمع‌های آموزشی است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش ضمن قدردانی از مجموعه وزارت نفت به‌دلیل انجام مسئولیت‌های اجتماعی یادآور شد: سازمان توسعه و نوسازی و تجهیز مدارس کشور آماده است هرگونه کمکی را در جهت بهره‌برداری هرچه سریع‌تر این پروژه‌ها انجام دهد.

بر اساس این گزارش، سیداحسان قاضی‌زاده‌هاشمی، نماینده مردم شهرستان‌های فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی از دستور ویژه وزیر نفت مبنی بر تسریع در ساخت این پروژه‌ها قدردانی کرد و با بیان اینکه مجتمع آموزشی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، جزو پروژه‌های پیوست اجتماعی شرکت ملی نفت ایران به‌شمار می‌رود، عنوان کرد: این پروژه در قالب مسئولیت اجتماعی در حوزه آموزش ‌و پرورش است که رقم خوبی به آن تخصیص داده‌شده و پروژه بسیار بزرگی است که ساخت آن از دو سال پیش آغاز شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه، خواستار تأمین اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریالی از سوی سازمان نوسازی مدارس کشور برای تکمیل این مجتمع آموزشی از محل اعتبارات ملی شد.

کد خبر 318768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =