زنگنه: حرف‌هایی که درباره ناکارآمدی دولت می‌گویند بی‌انصافی است

وزیر نفت گفت: دولت روحانی خدمات بزرگی را به ایران و مردم کرد و این حرف‌هایی که درباره ناکارآمدی و بقیه مسائل گفته می‌شود اگر نگویم بی‌پایه است باید بگویم بی‌انصافی است زیرا در دوران جنگ اقتصادی، اداره کشور باوجود تحریم‌ها، کاری کارستان بود.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا، بیژن زنگنه امروز (دوشنبه، ۱۱مردادماه) در نشست رئیس‌جمهوری با مدیران ارشد دولت با اشاره به اینکه خدمت به مردم، فرصت بزرگی است که شاید با هیچ موضوع دیگری قابل مقایسه و جایگزینی نباشد، اظهار کرد: لازم می‌دانم از دکتر روحانی تشکر کنم که به من اعتماد کرد و فرصت خدمت داد.

وی با بیان اینکه از ابتدای دولت دوازدهم تحلیل من این بود که این دوره، دوره بسیاری سختی خواهد اما فکر نمی‌کردم سختی کار تا این حد باشد، افزود: فراز و نشیب‌های فراوان روزهای تلخ و شیرین و البته بیشتر روزهای تلخ، برای مردم و دولت به وجود آمد و خداوند بزرگ را سپاسگزارم که با وجود سختی‌ها و فشارها این دوره را با شرافتمندی به پایان رساندیم. 

وزیر نفت تأکید کرد: من به‌عنوان یک شهروند ایرانی برای همیشه خود را مدیون روحانی می‌دانم که موضوع قطعنامه‌های فصل هفتم شورای امنیت علیه ایران را حل کرد. این خدمت بزرگ و تاریخی به ملت ایران بود و سابقه نداشت تا آن زمان که کشوری تحت تحریم‌ها و مجازات‌های فصل هفتم شورای امنیت برود و سالم بیرون بیاید، زیرا همه کشورها به جز ایران که مشمول تحریم‌های فصل هفتم شورای امنیت سازمان ملل متحد شده‌اند، یا نظامشان سرنگون، یا کشورشان تجزیه و یا توسط بیگانه اشغال شد.

زنگنه با اشاره به اینکه در دولت‌های متعدد از سال ۶۷ وزیر بودم اما هیچ دولتی را به مظلومیت دولت دوازدهم ندیدم، گفت: این دولت خدمات بزرگی را به ایران و مردم کرد و این حرفایی که درباره ناکارآمدی و بقیه مسائل گفته می‌شود اگر نگویم بی‌پایه است باید بگویم بی‌انصافی است زیرا در دوران جنگ اقتصادی اداره کشور باوجود تحریم‌ها، کاری کارستان بود.

وی ادامه داد: اگرچه مدیریت ما مدیریت جهان سومی است و این قابل انکار نیست، اما با وجود همه مشکلات، عملکرد دولت عالی بود عملکرد دولت در این سه سال از مصادیق عینی اقتصاد مقاومتی بود.

وزیر نفت با بیان اینکه صادرات فرآورده‌های نفتی در این دولت قابل مقایسه با دوره پیشین تحریم‌ها نبود، افزود: در دوره تحریم‌های گذشته ما برای صادرات روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت خام معافیت داشتیم، اما در این دوره نه برای نفت خام و نه برای میعانات گازی و نه برای فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی حتی یک بشکه و یک تن هم معافیت نداشتیم.

زنگنه با تأکید بر اینکه از ابتدای تحریم‌ها مشخص بود که در صورت تحریم‌ها سالانه ۵۰ میلیارد دلار کسری تراز بازرگانی خارجی می‌آوریم، گفت: در این مدت بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار نفت نفروختیم و از فروش نفت ما جلوگیری کردند و آنچه را که فروختیم به‌دلیل مشکلات هزینه‌های مبادله با درآمد کمتری به دست آوردیم.

وی گفت: هدف از جنگ اقتصادی، فروپاشی اقتصاد نبود، بلکه فروپاشی نظام بود.

کد خبر 319263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =