اوپک باید منافع اعضا را در اتخاذ تدابیر و اجرای سازوکارها در نظر گیرد

رئیس جمهوری تأکید کرد: دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) باید حقوق و منافع کشورهای عضو را به‌عنوان مبنای اتخاذ همه تدابیر و اجرای همه سازوکارها در نظر گیرد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، سیدابراهیم رئیسی بعدازظهر جمعه (۱۵ مردادماه) در دیدار محمد سانوسی بارکیندو پس از شنیدن گزارش دبیرکل اوپک از وضع و شرایط عرضه نفت در بازارهای جهانی، گفت: جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان عضو مؤثر اوپک بر ارتقای جایگاه جهانی این سازمان و افزایش نقش‌آفرینی آن در مدیریت بازار جهانی انرژی تأکید دارد.

وی با اشاره به تلاش بعضی از قدرت‌ها برای تضعیف جایگاه اوپک، تأکید کرد: دبیرخانه اوپک باید حقوق و منافع کشورهای عضو را به‌عنوان مبنای اتخاذ همه تدابیر و اجرای همه سازوکارها در نظر گیرد.

رئیس جمهوری ضمن تبریک شصتمین سالروز تاسیس اوپک و اظهار امیدواری به فعال‌تر شدن این سازمان و اینکه اعضا در دوره پیش رو سازنده‌تر و هماهنگ‌تر عمل کنند، اظهار کرد: دبیرخانه اوپک باید نقشی فعال‌تر برای ایجاد هماهنگی بیشتر میان کشورهای عضو و غیرعضو این سازمان ایفا کند.

دبیرکل اوپک نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضع بازار و و شرایط عرضه نفت، ایران را از بنیان‌گذاران این سازمان دانست که همواره در طول دوران فعالیتش نقشی کلیدی و عملکردی سازنده داشته است.

بارکیندو تصریح کرد: در دوره پیش رو نیز نیازمند همراهی و همکاری جمهوری اسلامی ایران برای پیشبرد اهداف اوپک هستیم.

کد خبر 319458

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =