فراخوان اوپک برای دریافت آثار جوایز پژوهش و روزنامه‌نگاری

دبیرخانه اوپک اوپک برای دریافت آثار فعالان حوزه روزنامه‌نگاری و پژوهش به‌منظور شرکت در دریافت «جوایز روزنامه‌نگاری و پژوهش» فراخوان داد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، این سازمان در بیانیه‌ای خواستار معرفی نامزدها برای دو جایزه صنعتی معتبر خود در حوزه‌های روزنامه‌نگاری و پژوهش شد.

برندگان «جوایز روزنامه‌نگاری و پژوهش» در هشتمین سمینار بین‌المللی اوپک در تاریخ ۲۹ و ۳۰ ماه ژوئن ۲۰۲۲ (۸ و ۹ تیر ماه ۱۴۰۱) اعلام می‌شوند.

این جوایز همانند سال‌های گذشته به‌منظور قدردانی از افرادی در نظر گرفته شده است که در صنعت نفت و مسائل مربوط به این حوزه، به‌ویژه در زمینه ارتقای روابط و همکاری بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نفت، سهمی قابل‌توجه داشته‌اند.

اوپک این جوایز را با هدف قدردانی از مشارکت و آثار پژوهشگران و روزنامه‌نگاران فعال در حوزه نفت و ترغیب آنان برای تلاش‌های پژوهشی در آینده و گزارش‌های عینی تعیین کرده است.

جایزه پژوهشی اوپک به پژوهشگرانی اهدا می‌شود که شغل خود را وقف پژوهش و تحلیل مسائل مهم نفتی کرده‌اند و به بهبود درک عوامل تعیین‌کننده مهم در ثبات بازار نفت کمک کرده‌اند و در مباحثه‌ها و گفتمان‌های عمومی نگاه پیوسته نقادانه و در عین حال بی‌طرفانه به مسائل مربوط به نفت داشته‌اند.

نامزد موفق همچنین در طول حرفه خود سطح بالایی از بی‌طرفی، صداقت و تفکر خلاقانه را به نمایش خواهد گذاشت و با تشویق و ارتقای پژوهشگران جوان کشورهای عضو اوپک و کشورهای در حال توسعه، دانش بیشتری در صنعت نفت به دست خواهد آورد.

نخستین جایزه پژوهش اوپک در دومین سمینار بین‌المللی اوپک در سپتامبر ۲۰۰۴ میلادی اهدا شد.

جایزه اوپک برای روزنامه‌نگاری نیز که به روزنامه‌نگاران فعال در رسانه‌های مکتوب و گزارشگران اختصاص می‌یابد، به روزنامه‌نگار یا سازمان رسانه‌ای باتجربه‌ای اهدا می‌شود که بیش از ۱۰ سال گزارش یا تحلیل بی‌طرفانه و منصفانه از بازار نفت و مسائل مربوط به آن ارائه کرده باشد. با توجه به ماهیت تحول‌پذیر گزارش بازار نفت، روزنامه‌نگارانی که از بسترهای برخط (آنلاین) برای گزارش بی‌طرفانه و عادلانه استفاده کرده‌اند نیز بررسی می‌شوند.

جایزه روزنامه‌نگاری اوپک برای نخستین بار در چهارمین سمینار بین‌المللی اوپک در مارس ۲۰۰۹ میلادی اهدا شد.

متقاضیان برای شرکت در جایزه پژوهش و روزنامه‌نگاری اوپک در سال ۲۰۲۲ میلادی تا روز جمعه ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱ (۲۶ شهریورماه ۱۴۰۰) فرصت دارند.

اطلاعات تکمیلی درباره این دو جایزه، و فرم‌های درخواست و نحوه ثبت‌نام در پایگاه اطلاع‌رسانی اوپک به آدرس www.opec.org موجود است.

کد خبر 319472

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =