۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷
  • کد خبر: 320106
واردات نفت هند در ژوئیه کاهش یافت

واردات نفت خام هند در ماه ژوئیه به کمترین مقدار در یک سال اخیر رسید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، داده‌های مربوط به ورود نفتکش‌ها نشان داد واردات نفت خام هند در ماه ژوئیه کاهش یافته و به پایین‌ترین سطح خود در یک سال گذشته رسیده است.

واردات نفت خام این کشور به احتمال زیاد در ماه اوت دوباره افزایش می‌یابد، زیرا انتظار می‌رود فعالیت پالایشگاه‌ها پس از پایان عملیات تعمیر و نگهداری واحدها افزایش یابد.

واردات نفت خام هند در ماه ژوئیه ۱۲.۵ درصد کاهش یافته و به ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز رسیده، در حالی که این رقم ۱۲.۸ درصد نسبت به پارسال بیشتر است.

دلیل کاهش واردات هند اجرای عملیات تعمیر و نگهداری واحدهای پالایشی و تعطیلی این واحدها به‌دلیل کاهش برآورد تقاضای سوخت در فصل بارندگی‌های فصلی این کشور بود.

این در حالی است که داده‌های دولتی که روز سه‌شنبه (دوم شهریورماه) منتشر شد، نشان داد واردات نفت هند در این ماه به حدود ۱۵ میلیون و ۲۰ هزار تن، یعنی حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

داده‌های منابع تجاری شامل برخی محموله‌هایی است که در ماه ژوئیه می‌رسند و در ماه اوت تخلیه می‌شوند و به همین دلیل با داده‌های دولت متفاوت است.

سهم خاورمیانه در واردات نفت خام هند در ماه ژوئیه افزایش یافته و به ۶۴.۷ درصد رسیده است، این رقم در ماه ژوئن ۵۹ درصد بود.

کد خبر 320106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =