اشتغال ۲۵۰ نیروی بومی در طرح‌های اهواز ۱۴ و سولابدر

در مسیر عملیات اجرایی طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید اهواز ۱۴ و سولابدر در مناطق نفت‌خیز جنوب، ۲۵۰ نیروی بومی جدید جذب کار شدند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، حمید تقوی‌فر، رئیس هیئت مدیره شرکت مارون‌کاران (مجری طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید اهواز ۱۴ و سولابدر) گفت: این شرکت به‌عنوان یکی از شرکت‌های بومی استان خوزستان با مشارکت شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم (OEID) بسته‌های قراردادی طرح نگهداشت و افزایش تولید اهواز ۱۴ و سولابدر شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب را اجرا می‌کند و با توجه به تأکید کارفرما و به‌منظور عمل به مسئولیت‌های اجتماعی، اولویت جذب نیروی کار را به ساکنان بومی مناطق اجرای طرح داده است.

وی با اشاره به مزیت‌های نسبی پیمانکاران بومی در اجرای طرح‌های توسعه صنعت نفت افزود: پیمانکاران بومی به‌دلیل آشنایی با شرایط جغرافیایی و اجتماعی منطقه، می‌توانند با محیط پیرامونی تعامل مناسبی برقرار کنند و پروژه‌های صنعت نفت را با سرعت به پیش ببرند که البته شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب نیز در طرح‌های ۲۸ مخزن به شرکت‌های توانمند و صاحب صلاحیت استان خوزستان توجه داشته است.

رئیس هیئت مدیره شرکت مارون‌کاران درباره استفاده از تجهیزات ساخت داخل گفت: خوشبختانه سازندگان استان خوزستان در سال‌های اخیر رشد قابل توجه‌ای داشته‌اند و در طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید اهواز ۱۴ و سولابدر نیز از تولیدات آنها استفاده می‌کنیم.

تقوی‌فر بیان کرد: طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید نقش مهمی در رونق اشتغال، ساخت داخل و گردش مالی در استان‌های نفت‌خیز دارند و با حمایتی که  شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از پیمانکاران بومی کرده و خواهند کرد، در آینده شاهد رشد بیشتر پیمانکاران بومی در طرح‌های توسعه‌ای خواهیم بود.

کد خبر 320363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =