۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲
  • کد خبر: 320881
نفتگیر شرقی پایانه خارک بازسازی می‌شود

نفتگیر شرقی پایانه نفتی خارک با استفاده از توان داخلی بازسازی و بهسازی خواهد شد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت پایانه‌های نفتی ایران، سیدمحمدجواد موسوی، رئیس پایانه نفتی خارک در این باره گفت: با توجه به قدمت چندساله نفتگیر شرقی پایانه خارک، دیواره شرقی آن دچار آسیب شده بود و احتمال تخریب در بارندگی امسال را داشت.  

وی افزود: به‌منظور مهار شرایط به‌وجود آمده، در مرحله نخست تصمیم به ایجاد دیواره‌ای سنگی با استفاده از توانمندی و منابع موجود با فاصله از دیواره اصلی گرفته شد که با این روش، در صورت بارش شدید باران به دیواره اصلی که نیاز به ترمیم دارد فشاری وارد نخواهد شد و به‌طور جدی از رها شدن یکباره آب و مواد نفتی موجود در نفتگیر جلوگیری می‌شود.

رئیس پایانه نفتی خارک اظهار کرد: در مرحله دوم و پس از گذر از بارندگی‌های شدید فصلی، ترمیم دیوار آسیب‌دیده در دستور کار قرار گرفته و سرانجام مشکل موجود به‌صورت کامل و ریشه‌ای حل می‌شود.

موسوی تأکید کرد: پسماندهای نفتی نتیجه استفاده از نفت و فرآورده‌های آن است و چنانچه مدیریت مناسب و اصولی بر پسماندها انجام نشود، مخاطره‌های بسیار زیاد و تهدیدهای محیط زیستی خواهند داشت که با وجود آلاینده‌های پایه هیدروکربور به‌سختی تجزیه می‌شوند و در محیط زیست باقی می‌مانند.

کد خبر 320881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =