اتحادیه اروپا خرید مشترک گاز طبیعی را بررسی می‌کند

اتحادیه اروپا در حال بررسی خرید مشترک گاز طبیعی است تا بتواند از این اتحادیه در برابر افزایش قیمت‌ها محافظت کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از بروکسل، بر اساس پیش‌نویس یک سند مشاهده‌شده توسط رویترز، اتحادیه اروپا گزینه خرید مشترک گاز طبیعی توسط کشورهای عضو را بررسی خواهد کرد. این اقدام همسو با تلاش این اتحادیه برای محافظت از خود در برابر افزایش قیمت انرژی است.

کمیسیون اروپا این هفته مجموعه‌ای از اقدام‌های ممکن کشورهای اتحادیه اروپا برای رویارویی با قیمت‌های سرسام‌آور انرژی را منتشر می‌کند. این اقدام در پاسخ به درخواست برخی کشورها برای واکنش اتحادیه اروپا به قیمت بی‌سابقه گاز و برق انجام می‌شود.

در پیش‌نویس سند این مجموعه آمده است که کمیسیون اروپا مزیت‌های احتمالی خرید مشترک گاز طبیعی توسط کشورهای اتحادیه اروپا را بررسی خواهد کرد. این ایده در هفته‌های اخیر و توسط دولت‌ها از جمله اسپانیا پیشنهاد شد.

در این سند آمده است که کشورها می‌توانند با خرید مشترک گاز، یک ذخیره‌سازی راهبردی تشکیل دهند و مشارکت در این اقدام داوطلبانه خواهد بود.

امسال قیمت برق و گاز در اروپا به‌طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است، زیرا عرضه گاز پاسخگوی افزایش تقاضای اقتصادهای بهبودیافته از همه‌گیری ویروس کرونا نیست.

همه کشورهای این اتحادیه خواهان واکنش اتحادیه اروپا به افزایش قیمت انرژی نیستند. آلمان و هلند نسبت به دخالت در بازار هشدار داده‌اند.

کد خبر 322438

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =