تولید روزانه نفت اوپک از ۲۷ میلیون بشکه گذشت

بر اساس گزارش ماه اکتبر (مهرماه - آبان‌ماه) سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، مجموع تولید روزانه نفت خام اعضای سازمان با ۴۸۶ هزار بشکه‌ افزایش از ۲۷ میلیون بشکه در روز گذشت.

به گزارش شانا به نقل از دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، گزارش ماه اکتبر اوپک نشان می‌دهد ۱۳ عضو این سازمان بر اساس گزارش منابع ثانویه در ماه سپتامبر (شهریورماه - مهرماه) ۲۷میلیون و ۳۲۸ هزار بشکه نفت خام تولید کردند که ۴۸۶ هزار بشکه بیشتر از ۲۶ میلیون و ۸۴۲ هزار بشکه ماه اوت است.

بر اساس گزارش ماه اکتبر اوپک، عربستان با تولید روزانه ۹ میلیون و ۶۷۸ هزار بشکه، عراق با تولید روزانه ۴ میلیون و ۱۳۹ هزار بشکه و امارات با تولید روزانه ۲ میلیون و ۷۸۹ هزار بشکه بزرگ‌ترین تولیدکنندگان اوپک هستند. 

ایران در ماه سپتامبر ۲ میلیون و ۵۰۳ هزار بشکه نفت تولید کرده که ۲۲ هزار بشکه بیشتر از ماه اوت بوده است.

افزایش قیمت نفت خام سنگین ایران

قیمت نفت خام سنگین ایران بر اساس تازه‌ترین گزارش اوپک در ماه سپتامبر نسبت به ماه اوت ۳ دلار و ۷۴ سنت برابر با ۵.۳ درصد افزایش یافته است. قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه اوت ۷۰ دلار و ۳۴ سنت ثبت شد.

میانگین قیمت سبد نفتی ایران در ۹ ماه سال ۲۰۲۱ نسبت به میانگین پارسال ۲۷ دلار و یک سنت افزایش یافته است. میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران در سال  ۲۰۲۰ برابر با ۳۹ دلار و ۶۴ سنت بوده است.

قیمت سبد نفتی اوپک هم در ماه سپتامبر با افزایش بیش از سه درصدی، به ۷۳ دلار و ۸۸ سنت برای هر بشکه رسید که ۳ دلار و ۵۵ سنت بیشتر از ماه اوت است.

کد خبر 322475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =